1816. Bolhák, tetvek, kullancsok: mit tegyünk a macska élősködői ellen?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Mérgezőek lehetnek különböző virágok, növények és azok a rágcsálók, amelyeket az ember mérgekkel akar kiirtani, valamint a különféle permetezőszerek is. Ha mérgezés gyanúja áll fenn, feltétlenül forduljunk állatorvoshoz, így talán még elkerülhetjük a nagyobb bajt.
Pár nap és kezdetét veszi a munkakutyások világának legrangosabb rendezvénye, az FCI IPO Munkakutya Világbajnokság, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének szervezésében, a zalaegerszegi ZTE stadionban.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Sajnos a féreghajtó tablettáknak lehet ilyen mellékhatásuk. Ha a beadás után 1-2 órán belül hányt akkor a féreghajtást meg kell ismételni. Lehetőleg más féreghajtóval. Olvass tovább! A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene?
Az alapvető probléma valószínűleg húgykövesség lehet. Egy egyszerű laboratóriumi vizelet vizsgálattal kideríthető.
Kedves Kérdező! Sajnos rossz hírem van, ami az, hogy igazából semmi okosat nem lehet a leírtakra válaszolni! Még állatorvosként sem. Emberek ilyen-olyan bajainál is gyakran előfordul, hogy hiába a sok-sok vizsgálat, hiába a sokféle próbálkozás és gyógyszer, nem javul a beteg állapota a kezelések hatására sem. Ez van, és ugyan szeretni nem kell ezt a helyzetet, de ettől még ez a "patthelyzet" mindennapos. A csivava egy olyan kutyafajta, ami ma már igen messze áll az "eredeti" kutyától. Ez a tenyésztés eredményeként jött így létre. A többségükkel szerencsére nincsenek problémák egész életükben, de vannak mindig olyan egyedek, amelyeknél ilyen-olyan problémák jelentkeznek idővel. Ez lehet a helyzet a lányáék kutyájával is. A leírtakból azt látom, hogy mostanra már gyakorlatilag minden lehetséges vizsgálatot elvégeztek rajta, és többféle gyógykezelési próbálkozás is volt már. Viszont, én azt gondolom, hogy senki nem ígért semmi biztosat, aki eddig kezelte. Én sem mernék ilyesmire vállalkozni. Más lehetőség nem marad, minthogy újabb és újabb állatorvoshoz vigyék, hátha valaki mégis képes csodát tenni.
Tisztelt Kérdező! Gratulálok új kedvencéhez! A kiskutyák megfelelő fejlődéséhez és egészséges, boldog életéhez elengedhetetlen a jó minőségű, kiegyensúlyozott táplálék. Amennyiben prémium terméket választ, például Hill's Science Plan, kifejezetten kölykök számára kifejlesztett eledelt, akkor semmilyen más kiegészítésre nincsen szükség, kedvence minden szükséges tápanyagot megkap, mindezt mesterséges színezék, ízesítőszer vagy tartósítószerek nélkül. A felvágottak, virslik és más ételeink fűszeresek és tartósítószereket tartalmaznak, amelyeket érdemes elkerülni. Amennyiben kedvence érzékeny gyomrú, hányást, hasmenést is okozhatnak. Ugyanez igaz a tejre is. Bár vannak kutyák, akik minden gond nélkül fogyaszthatnak tejet, másoknál hasmenést vált ki. Tehát azt javaslom válasszon inkább egy jó minőségű száraztápot, amit konzerv eledellel és kutyák számára készült jutalomfalatokkal tehet változatosabbá. Folyadékpóltásra pedig a legtökéletesebb a friss tiszta víz.
A leírt tüneteket epilepszia is okozhatja de ez korántsem biztos.Javaslok egy laboratóriumi vérvizsgálatot az egyéb betegségek kizárása vagy megállapítása céljából.