181. A KUTYA UGAT, ALEXANDRA HALAD
A Fressnapf miskolci üzlete kutya-gazdi futást rendezett. Az esemény háziasszonya nem más, mint Béres Alexandra fitnesz világbajnok volt. Kameravégre kaptuk és kifaggattuk.
A Fressnapf miskolci üzlete kutya-gazdi futást rendezett. Az esemény háziasszonya nem más, mint Béres Alexandra fitnesz világbajnok volt. Kameravégre kaptuk és kifaggattuk.
Június végén Ausztriában mérték össze képességeiket a mentőkutyák és gazdáik. A verseny viszontagságairól és a magyar indulókról kérdeztük Szabó Gábort a jászberényi Mentőkutyás Egyesülettől.
A kutyás terepfutást annak találták ki, aki a kutyájával együtt szeret sportolni. Meg annak, aki unatkozik futás közben. És annak is, akinek nincs kire bíznia a kutyáját, míg elmegy kocogni.
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Öt évvel ezelőtt egyik kollégám mesélt egy olyan kis rágcsálóról, aki sorban mindenkivel kikezdett a családban. Tudtam, nekem ilyen kell!
Nem valószínű a szopornyica, már azért sem, mert védőoltásban részesült. A lehetséges problémák azok lehetnek, amiket felsorolt. Amennyiben nem szűnnek a panaszok, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát.
Lehet emlő gyulladása, és emlő daganata is. A kettőt ebben az esetben csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat... Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
MInden állat esetében (és az embernél is) előfordulhat, hogy fejletlen, sérült magzatok fejlődnek, és így életképtelenül jönnek a világra. Nincs ebben semmi különös, a természet márt csak ilyen. A többet szülő állatok esetében, mint a kutya is, éppen azért születik több kölyök, hogy ezekből a "selejt" elhullása után is maradjon annyi, ami a faj fennmaradásához szükséges. Különösebb okokat nem kell keresni, a "nagy számok törvénye" alapján bárhol, bármikor előfordulhat ilyesmi.
Kedves Gazdi! A kutyák szőrminőségének javítására sok kiváló készítmény létezik, amiben főként nagymolekulájú telítetlen zsírsavak vannak. A sörélesztő B vitaminokat tartalmaz, ami nem igazán a szőrminőséget javítja. Emellett az élesztőgombák erjesztő hatása nem feltétlenül kedvező. Keresse állatorvosát a szőrkondícionáló készítmények ügyében. Tisztelettel Dr.Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező! A vadászgörény fogékony a szopornyica vírusára, tehát érdemes ellene oltatni. Az első oltás 8 hetes korban esedékes, korábban csak akkor, ha az anyja nem volt szopornyica ellen oltva. Ugyanazokat a vakcinákat használjuk, mint a kutyáknál. Az első oltást 2 hét után, majd 1/2 éves és egyéves korban kell ismételni. Utána évente egyszer kell oltatni a vadászgörényt. A kombinált oltáson kívül csak a veszettség ellen kell oltani, ha közösségbe, kiállításra vagy külföldre járnak vele. Az egy éves kor alatt adott oltást érdemes 6 hónapon belül ismételtetni, utána évente 1-szer. A kombinált oltás ára általában 4600-6000, a veszettség 3600-5000 forint között várható, de ettől jelentős eltérés is tapasztalható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős