1871. A kutyatámadások ellen - A gyermekek védelmében
A Magyarországon egyedülállóan hatékony kutya-gyerek tréninget a Kutya-Barátok Sport Egyesülete szervezi.
A Magyarországon egyedülállóan hatékony kutya-gyerek tréninget a Kutya-Barátok Sport Egyesülete szervezi.
Továbbra is a labrador retriever a legnépszerűbb kutyafajta az Egyesült Államokban.
Mit tegyen az a gazda, akinek a kutyája alatt beszakad a jég? - erre a kérdésre kereste a választ bemutatóján a Magyar Vöröskereszt központi mentőszervezete kedden a Duna Kopaszi-gátnál lévő partszakaszán.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
A kullancsok most a legaktívabbak: a városokban is jelen vannak, és akár házi kedvenceink egészségét, életét is veszélyeztethetik.
A szobatisztasággal kapcsolatos, - általam jónak vélt és eredményesen használt, - módszer leírását itt megtalálja >>> http://www.4tappancs.hu/download/szobatiszta.pdf
A kutyával való játékhoz, neveléshez, foglalkozáshoz, sétához, kutyaiskolába járáshoz, ... ezen a fórumon sem tudok időt és energiát biztosítani a kedves gazdiknak.
1./ Stafi ivartalanítása 2./ 2-3 hónap várakozási idő a hormonháztartás beállásáig 3./ összeszoktatás >>> http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf
Az első kérdésre azt tudom válaszolni, hogy erről így látatlanban semmi érdemlegeset nem lehet mondani. Ezt a valamit ott a szemfog felett alaposan meg kell nézni, és csak utána lehet tovább gondolni a dolgot, hogy mi legyen, mi a további tennivaló. A második kérdés már sokkal bonyolultabb. Azt, hogy az adott ellátó hely mit vállal be az ott maradó állatokkal kapcsolatosan, ott helyben kell (illik) tisztázni. Erre általános előírás csak annyi van, hogy a feltételekről, ill. arról, hogy mit tudnak nyújtani, megfelelően tájékoztatni kell a tulajdonosokat. Ennek ismeretében a tulajdonos szabadon eldöntheti, hogy így is ott hagyja-e az állatát, vagy elviszi máshoz, vagy éppen haza viszi és otthon ápolja a műtét után. Olyan kórház vagy klinika azonban nem igen van az országban, ahol egész éjjel ülne valaki a beteg ketrece mellett és figyelné, hogy hogyan alakul az állapota. Miután a gyomorcsavarodás műtét után mindig az első nap a legkritikusabb, így a második éjszakára már bizonyára jobb reményekkel maradt a kutya felügyelet nélkül. Arra, hogy a meghirdetett ügyeleti telefont miért nem vették fel hosszú órákon át, a telefonszám "gazdáját" kell megkérdezni. Magánvéleményem, hogy a telefonhívást illik felvenni még akkor is, ha éppen nem tudunk tevőlegesen segíteni, legfeljebb jó tanácsokat adunk, vagy más hívható számot.
Több kutya együttes tartása, összeszoktatás >>> http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf