1881. M.E.T Terápia alkalmazása a kutya-fizioterápiában
Az elektroterápia kifejezetten gyorsítja a gyógyulási folyamatokat, különösen jó eredményeket érhetünk el például ín- és ínszalag sérülések esetében, valamint izomsorvadás kezelésekor.
Az elektroterápia kifejezetten gyorsítja a gyógyulási folyamatokat, különösen jó eredményeket érhetünk el például ín- és ínszalag sérülések esetében, valamint izomsorvadás kezelésekor.
Lámákat vetnek be farkasok ellen juhok védelmében Svédországban, bízva a Dél-Amerikában honos állatok természetes harciasságában.
Ebeket is lehet majd kölcsönözni a skót Aberdeeni egyetemen, hogy a diákok a vizsgaidőszakban kutyák simogatásával nyugtathassák magukat, és így jobb jegyek születhessenek.
Egy mentett kutya sok esetben teljesen más hozzáállást igényel, mint egy tenyésztőtől vásárolt egészséges, jól szocializált kölyökkutya...
A kutyák gyakran rendkívüli módon vonzódnak romlott dolgokhoz vagy más állatok ürülékéhez, amit élvezettel el is fogyasztanak.
Mivel fiatal kutyusról van szó, ezért egyenlőre csak a tünetek megfigyelését javasolnám, kezelést nem igényel. Állatorvosnak természetesen mutassa meg, ha azonban gyakran jelentkeznek, illetve súlyosbodnak a tünetek, akkor egy komolyabb és részletesebb kivizsgálást javasolnék (vérlaboron kívül, MR, EEG stb.)...
Kedves Gazdi! Minél hamarabb ajánlott az ivartalanítás, mindkét kutyáé! Cikkek a atémában: Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban >> A kutya ivartalanítása: mikor, és miért kell túlesni rajta? >> 10+1 tévhit - a kutyák ivartalanításáról >>
Kedves Gazdi! Például, hogy egy szilánk befúródott a nyálkahártyába, vagy megcsípte egy darázs, vagy gyulladás alakult ki ott. Mindesetre el kellene vinni egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A 2. kutya nem mindig megoldás, sőt! -problémás kutyánál ronthat a helyzeten! Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >> kutyaiskola, tükör módszer!!!! A Tükör iskolákon általában is nagyon jó és a témához értő szakemberek dolgoznak, a budapesti iskolákon pedig vannak Tükör terápiás szakemberek, akik az agresszív, illetve félős kutyák gyógyításával foglalkoznak. A probléma megoldható, de menjen el egy kutyaiskolába! Ráadásul ez esetben különösen fontos, hogy Tükör iskolába menjen, mert az ilyen eseteket sokszor rosszul kezelik más kutyaiskolákon.
A leírtak alapján nem gondolnék mérgezésre, viszont itt a kullancsszezon java. Rengeteg a babesiosisos beteg. Minden étvágytalan, kedvetlen állattal sürgősen ajánlott állatorvoshoz fordulni, mert a friss esetek egy kezeléssel gyógyulnak., 3-4 nap után viszont már az állat élete forog kockán. Akkor is tegyék ezt, ha nem találtak kullancsot az állatban. Sokszor nem találjuk meg a kullancsot, a labor viszont igazolja a diagnózist.