186. Egy dog napi menüje
1 kg száraztáp, 1,2 kg konzerv, néhány fürt ribizli és még ami a konyháról csurran-cseppen. Egy német dog napi menüje, videón.
1 kg száraztáp, 1,2 kg konzerv, néhány fürt ribizli és még ami a konyháról csurran-cseppen. Egy német dog napi menüje, videón.
Szlogenjük: Menteni, ami menthető! A miskolci Spider Mentőcsoport segít a természeti katasztrófák, vizi- és közúti balesetek bajbajutottain. Videón a kutyák és gazdák.
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
A kutyáknál és a többi háziállatnál máshogy jelentkeznek az allergiás tünetek, mint az embereknél. A kutyák nem prüszkölnek, nem folyik az orruk, hanem bőrükön érzik a problémát. A viszkető pontokon - általában a farkuk tövénél - tarra vakarják, rágcsálják magukat, legrosszabb esetben gennyes sebek is kialakulhatnak.
Ha külföldre megyünk nyaralni kedvencünkkel, nem árt előre érdeklődnünk, hogy milyen speciális betegségek leselkednek ránk. Kukla Miklós megmondja.
Kedves Gadi! Nem tudom volt -e kontrasztos röntgen az esetleges idegentest kizárására, esetleg a vérből Addison betegségre irányuló vizsgálat? Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A cukorbeteg kutya kezelése nem egyszerű dolog, főleg akkor, ha már inzulint is kap. Az inzulin adagolás változtatásait szigorú állatorvosi kontroll mellett, a vércukorszint napi többszöri ellenőrzésével történhet csak. A napi kétszeri inzulin adásra való áttérés menetrendjét és minden fontos elemét az abban segítségükre lévő állatorvossal kell részletesen megbeszélniük. Az etetések számát nem biztos, hogy változtatni kell, de a mennyiségekben már lehet eltérés.
A leírt tünet mögött nem akut szervi okok állnak, ha nem pszichikai / viselkedési: a félelem és/vagy öröm álltal kiváltott stressz hatása. Ezt közvetlenül sem szocializációs tréningggel, sem kutyaiskolai módszerekkel nem lehet kezelni, megoldani. A félelmi tüneteket kiváltó okokat kell kezelni illetve az örömből eredő túlzott érzelmi megnyilvánulást csökkenteni. Ajánlom figyelmébe a gazdik számára elérhető ismeretterjesztő e-learning oktatást >>> www.4tappancs.net
Kedves Judit! A szürkehályog kezelésére a Cineraria Maritima általában D3-as potenciában használatos. Azonban van egy olyan szabály a homeopátiás kezelésben, hogy a terápia folyamán nem szabad a potenciákban visszalépni! Tehát előbb kellett volna a D3-ast, majd azt követően a D10-es potenciát alkalmazni. Jó lett volna, ha azt is megírja, hogy az eddigi kezelés hónapjai alatt tapasztalt-e javulást, és milyen mértékben! Ha már kapott a kutyus D10-est is ebből a szemcseppből, akkor én azt javaslom, hogy ebben a potenciában folytassa tovább napi 2x-i cseppentéssel, és - ahogy írja -, jó 3 hónapos használat után 1 hónap szünetet tartani. Azt azonban fontos még megemlíteni, hogy a szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet kezelni. Ehhez a Calcium fluoratum és a Silicea nevű szer adását javaslom C30-as potenciában heti 1x felváltva. Ezt így több hónapon keresztül lehet a kutyusnak adni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos http://www.kimintvet.hu/szelid/szelidnyito.html
A traszra nyugodtan ki szoktathatják, csak idegen kutyák által látogatott helyekre ne vigyék még. A szobatisztaságr szoktatás nem szokott később gond lenni. A megfelelő helyen elvégzett dolog után a jutalmazás egy pozitív megerősítés. Ezt kell többször ismételni majd. A napirendet a kutya megszokja, bármilyen is legyen az, de azért napi háromszori sétáltatást ajánlatos valahogy beiktatni.