1896. Magyar vizsla, imádnivaló kutya
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A magyar vizsla kutyafajtát nem lehet „csak” kedvelni – csak rajongani lehet érte. Hiszen a vizsla is imádattal csüng gazdáján.
A hallójárat gyulladásos megbetegedései nem gyakoriak macskában. Leggyakrabban fülrühösség okozza, az is elsősorban kölyök és fiatal állatokban, bár idősebb macskákat is megfertőzhet.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Ma már kitűnő allergia vizsgálatra van lehetőség vérből. Kétségtelen, hogy nem olcsó, de jó. Érdeklődjön állatorvosánál.
- Az Ön által elképzelt anyaggal elképzelt módszer ellenkezik "Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998 évi XXVIII. számú törvény" rendelkezéseinek több pontjával is, ezért ennek kivitelezését határozottan nem tanácsolom. - A kutyatartás rendjét az adott Önkormányzat jegyzője szabályozza. - Egy ´neveletlen´ kutya, nagy valószínűséggel nem jogi alap bármilyen hivatalos korlátozásra. - A kutya jellemét, karakterét, környezetével szemben tanúsított viselkedését le tudjuk tesztelni, és a felmérés eredményét írásba rögzített formában átadni. Egy ilyen felmérést a kutya tulajdonosának felkérésére végzünk, a költsége: 10.000,- Ft (+ útiköltség 50,- Ft/km) - A kutya környezetében és a vele közös élettérben élők (beleértve a születendő gyermeket is!) épségéért, biztonságáért és zavartalan életének biztosításáért a kutya tulajdonosa a felelős és nem maga a kutya.
Véleményem az , hogy a kutyus hibás lábállása sokban javul az életkor előrehaladtával. Sokféle kálcium és egyéb táplálékkiegészítő van forgalomban, viszont ennél nagyobb szerepe van a chondroitin sulfát, glukózaminoglikan tartalmú készítményeknek (pl. Arthronis pulv). Talán az ilyen hatóanyag tartalmú készítmények többet segítenének. Emellett fontosnak tartom a kevésbé intenzív felnevelést ami "super premium" tápok visszafogott etetését jelenti. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Az etetést rövid időn belül követő terhelés nem igazán szerencsés. Talán meg kéne cserélni a programot: 4 óra tájban séta, aztán etetés. Vagy 7 óra felé menjenek sétálni.
Kedves Állatbarát! A kutya nem oldja meg az életében felmerülő nehézségeket, de tény, hogy a kutyások jobb lelki állapotban vannak, mint a kutyátlanok.