1906. Mintegy tízezer fontért kelt el a világ legdrágább pásztorkutyája
Mintegy tízezer fontot (3,37 millió forint) fizettek egy angliai aukción egy border collie-ért, ezzel a 15 hónapos Bob nevű kutya a világ legdrágább pásztorkutyája lett.
Mintegy tízezer fontot (3,37 millió forint) fizettek egy angliai aukción egy border collie-ért, ezzel a 15 hónapos Bob nevű kutya a világ legdrágább pásztorkutyája lett.
Az Európai Unió állampolgárai a jövőben egyszerűbben kelhetnek útra kutyával, macskával, vagy akár vadászgörénnyel, de az egészségügyi előírások szigorúbbak lesznek - döntött az Európai Parlament (EP).
Akár egy Magyarországon száz éve, másik ismert élőhelyén, Szerbiában pedig az 1960-as évek óta kihaltnak vélt földikutyafaj egyedei is lehetnek azok a korábban tudományos célból vizsgált ritka emlősök, amelyeket szerdán engednek szabadon befogásuk helyén, Baja közelében.
Minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk, hogy beagle kutyusunk egészséges maradjon és teljes életet élhessen öregkorában is.
Teljes siker koronázza ausztráliai állatvédők szokatlan, de a jelek szerint eredményes ötletét: évekkel ezelőtt olasz juhászkutyákat telepítettek be a földrészre egy kihalástól fenyegetett helyi pingvinfajta - a törpepingvinek - megmentésére a ragadozóktól.
Legelőször is azt kell eldönteniük (de sürgősen), hogy valaha akarnak-e még kölyköket a kutyájuk után, vagy sem? Ha nem, akkor minél hamarabb végeztessék el az ivartalanítási műtétet. Ha pedig igen, akkor a következő tüzelésnél próbálkozzanak befedeztetni. Ha nem lesz eredmény, akkor utána ivartalaníttassák. Ennyi "várakozás" még talán "belefér".
Az utazás stressz a kutyának, nem kizárt, hogy rohama is lehet. Egyébként nem tilos az utaztatása, de ha nem viheti az utastérbe, nagyobb a stressz és a kockázat. A poggyásztérben zaj van és hideg. Ilyen ritka rohamoknál nem gyógyszerezzük a kutyákat, de az utazás előtt mindenképpen ajánlott enyhe nyugtató. Kérje az állatorvosától a kutyáknak készült gyógyszereket!
A legfontosabb tanácsom, hogy azt az állatorvost kérdezze meg erről, aki operálta. A légcsőtubus okozhat nyálkahártya sérüléseket, ezek általában gyorsan és jól gyógyulnak.
Kedves Brigitta! Laboratóriumi vizsgálatok nélkül lehetetlen megmondani az okot. Kérem vigye el állatorvosához, aki minden bizonnyal részletes bélsár és vérvizsgálatokat fog kérni. Abból majd kiderül mi az oka és mivel kell kezelni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Ha rutin vizsgálatokkal nem lehet kideríteni az okot, akkor el kell végeztetni egy gastroszkópiás gyomortükrözést, esetleg egy kontrasztos röntgenfelvételt kell készíttetni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc