1911. Milyen a jó mopsz tenyésztő?
A mopszkedvelők sok tenyésztő közül választhatnak, így érdemes körültekintőnek lenni, hogy melyiktől hozzuk el a mopsz kiskutyát.
A mopszkedvelők sok tenyésztő közül választhatnak, így érdemes körültekintőnek lenni, hogy melyiktől hozzuk el a mopsz kiskutyát.
A bizonytalan időjárás ellenére, ismét százak és százak voltak kíváncsiak az immár 4. Csivava Majális tavaszköszöntőjére.
Az éjszakai állatok számára a hallás rendkívül fontos. Mikor a macskák meghallják zsákmányuk neszeit, felálló fülekkel azonnal készenlétbe helyezkednek.
A napokban beköszöntött a nagy hőség mindenhol az országban! A meleg nem kíméli az embereket, de az állatokat sem!
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Kedves Gazdi! E három betegség (tumor, babesiosis, hepatitis) külön-külön is elég súlyos kórforma, hát még együtt!! Ilyen estekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még (van-e egyáltalán?) a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
A legbiztosabb megoldás az ivartalanítás, mert a rendszertelen tüzelés fokozottan hajlamosít gennyes méhgyulladás kialakulására!
Az a véleményem, hogy nem gyanakodni kell, hanem elvinni egy (jó) állatorvoshoz és alaposan megvizsgáltatni. Ennek eredménye(i) alapján lehet dönteni arról, hogy mit érdemes, lehet vagy kell tenniük. A leírt panaszok egyébként elsősorban az életkorával állnak összefüggésben.
Feltétlenül vigyék vissza, mert a hányának számos más oka is lehet.
A kutyájukat és a száját meg kell mutatni állatorvosnak, aki majd a vizsgálat alapján elmondja a lehetséges tennivalókat.