191. Itt a kánikula? Sétáltasd a leguánod!
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
Amikor beköszönt a nyári kánikula, amikor még a vékony pólóban is szenvedünk, akkor nyaláboljuk fel leguánunk, és irány a telek! Ezek ugyanis az állat sétáltatására legalkalmasabb napok.
A terráriumban tartott leguánokat három csoportra oszthatjuk: vadak, kezesek és szocializáltak. A vad leguán fogalma nem szorul magyarázatra: vadállat, mely teljesen kizárja életéből az emberrel való érintkezést.
A YouTube teli van mókásnál mókásabb állatokkal, most a legviccesebb kutyás videókat gyűjtöttük egy csokorba. Van köztük terrier, francia bulldog, kuvasz, vizsla és dalmata is, legnagyobb örömünkre minden kutyafajta kitett magáért.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
Kedves gazdi! Nagyon sajnélatos eset, de sajnos azt, hogy mi okozta a halálát, így nem lehet megmondani, erre a kérdésre csak akkor lehetett volna válaszolni, ha felboncolásra került volna. A legvalószínűbb azonban a mérgezés.
Kedves Györgyi, látatlanban így nehéz erre bármit is mondeni, javaslom mielőtt ilyen döntést hoznak, nézessék meg a csincsillát egy kisállatorvosi rendelőben. http://grafdoktor.hu/Dr. Géczy Csabát ajánljuk
Kedves Anna, az hogy milyen a kutya, csak a gazdán múlik... Ha nme neveli, vagy rosszul neveli, akkor rossz lesz a kutya. Lehet csak unatkozik és mivel nincsenek kielégítve a fizikai és szellemi igényei, - ezt a leírt tünetekkel jelzi. Az agreszivitással kapcsolatban ajánlom a 'Félős és agresszív kutyák' ismeretterjesztő e-oktatási programot: www.4tappancs.net
Nekem az a véleményem, hogy amennyiben egyéb tekintetben probléma mentesnek látja a kutyát, akkor ezzel a "mennyit iszik?" kérdéssel ne foglalkozzon. Ha van előtte víz, majd iszik belőle, amennyi jól esik neki. Már nincs meleg, nem kell a lihegéssel párologtatnia, így a folyadék veszteség is kicsi, bizonyára jobban gazdálkodik a szervezete a kevesebb vízzel is.
Kedves Gazdi! Azt tanácsolhatom, hogy feltétlenül keresse fel a műtőorvost a kutyával és ha ő mindent rendben talál, akkor mindenképpen fizioterapeuta segítségével kezdjék meg a rehabilitációt: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Nagyon fontos a kíméletes és fokozatos terhelés, nem 30 perces úszással kezdjük a műtött láb terhelését, főleg ha fájdalmas az ízület és sorvadt az izomzat. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio