196. Amikor a sün sika-sikál...
Egyedülálló, vonzó, jól szituált tüskés hátú gavallér keresi partnerét. Jelige: Csak szex és más semmi!
Egyedülálló, vonzó, jól szituált tüskés hátú gavallér keresi partnerét. Jelige: Csak szex és más semmi!
Elzarándokoltunk a Budapesti Állatkertbe, hogy megnézzük a pingvinek és fókák látványos etetését és elhozzuk videón az egész show-t. De ki hiszi ezt el nekünk...
2008-ban is vehetsz olyan naptárat, amelybe nem csupán a napi teendőket vésheted bele, hanem bizony a gazdátlan jószágokat is gazdihoz juttathatod. Neked van már ilyen?
Tűzoltó leszel, s katona! Vadakat terelő juhász! Macskapásztor! Macskapásztor?! Ha rendesen felkészülünk, a macskapásztorkodásba is belebonyolódhatunk.
A kemény hideg ránk, járókelőkre is embert próbálóan hat, nemhogy a körülöttünk szabadban élő állatokra. Az Orpheus Egyesület ad néhány tippet, hogy ilyen hidegben mi a teendőnk.
Mindenképpen javaslom a kutya kardiológiai kivizsgálását, és egy vér labor vizsgálatot.
Gyakran elõforduló és rendkívül bosszantó, amikor a lakásban egyedül hagyott kutya megrágja a cipõket, papucsokat, sõt rosszabb esetben a bútorokat is (az éjjel is egyedülhagyásnak szamithat némely ebnek). Ennek a viselkedésnek többféle oka is lehet: pl. unatkozás, "bosszú" amiért egyedül hagytuk. A kutyák többsége nehezen viseli az egyedüllétet. Ilyenkor egyes kutyák - elõbb unalomból, késõbb már azért, mert egyedül hagyták - megcsócsálják mindazt, amit meg lehet. Éppen ezért igyekezzünk megelõzni a bajt és tüntessünk el szem elõl mindent, amit az eb megrághat vagy lenyelhet. hagyjunk elől olyanokat, amivel játszhat addig amíg mi alszunk vagy kívül vagyunk. Összefoglalva: Legyen sok-sok olyan játéka, amit meg tud rágcsálni. Folyamatosan cserélgessük ezeket a tárgyakat, hogy mindig legyen előtte valami új és érdekes, a sérült darabokat pedig távolítsuk el! Ha olyan dolgot kezd el rágni, amit nem lenne szabad, határozott „Nem!”-mel jelezzük, azonnal vegyük el tőle és adjunk helyette egyet a saját játékai közül! Bizonyosodjunk meg arról, hogy amikor a kutyát magára hagyjuk, semmit sem ér el, amit nem lenne szabad megrágnia! Ha ez sem válik be, akkor érdemes kutyaiskolába vinni vagy szakértőt hivni, hogy "felmérje nálunk a terpet és egyedi kezelést ajánljon". Ő kiváló szakember: Stefan Simanwww.4tappancs.hu
Etetés esetén 2-4 hetes kor között pedig 3-4 óránként kell őket etetni. Tapasztalatunk szerint a legjobb (majdnem az egyetlen használható ) cumija a Royal Canine-nak van. Ez a tejpótló dobozában van, külön nem lehet megvenni. Viszont ismét gyakorlati tapasztalat alapján a legjobb cica tejpótlónak nálunk a Beaphar kitty bizonyult. Mesterséges etetés esetén célszerű tenyésztő vagy állatorvos segítségét kérni. Macska mesterséges nevelése bővebben >>
A fiúknál fent található a végbélnyílás, utána jóval lejjebb egy kis pontocska. Onnan jön majd ki a hímvessző. Ezen a képen már lehet látni a herezacskókat is, de ez sokszor nem látszik ilyen jól. Tehát a cica fiú, ha egy pont és attól jóval távolabb még egy pont látható a farka alatt. Ha a végbélnyílástól egyből egy kis vonal látható lefele (ami egyébként a szeméremnyílás), vagyis "i" betűt látunk, akkor a cica kislány. Szóval én úgy látom, hogy az első képen nőstény van, a második képen kiskandúr, de ez egy picit később még egyértelműbben fog látszani.
A kutyák nem ismerik azt a kifejezést vagy viselkedést, hogy bosszú. Az egyik ok lehet a szeparációs félelem, ennek kezeléséről "itt" olvashatunk. A kutyák nem szeretnek odapiszkítani, ahol alszanak/élnek, így szinte biztos, hogy csak arról van szó, hogy túl sokáig kellene kibírnia a kutyának ürítési lehetőség (séta) nélkül. Ha kevés idő telik el az esti és a reggeli séta között, a kutya mégis bepiszkít, nézessük meg állatorvossal, lehet, hogy valamilyen fiziológiai probléma áll a háttérben. Ha sehogy sem sikerül megváltoztatni a dolgot, megoldás lehet a mostani tápról jobb minőségű tápra, vagy házi kosztra átállni, ilyenkor ugyanis kevesebb salakanyag képződik és kevesebbet is kell üríteni a kutyának. Illetve ami segíthet: a megfelelő rangsor felállítása, megerősítése, egyéb szabályok felállítása, rendszerbe foglalható életritmus , és a megfelelő életmód biztosítása, azaz a kutyát jó alaposan le kell fárasztani a séták alatt, el kell vinni kirándulni, dolgozni kell vele, stb. A Tükör kutyaiskolában van külön törpe csoport, ezt nagyon javaslom, mert bár a szobatisztaságot nem lehet az iskolán "gyakorolni", de a közös munka, a helyes viszony általában magától megoldja az egyéb zavarból fakadó problémákat. A büntetés, és a kutya orrának pisibe nyomkodása csak városi legenda, nem segíti a szobatisztaságra nevelést. Sok sikert!