1996. Hogyan védjük kutyánkat a kullancsoktól?
A kifejlett kullancsoknak a vérszívásához 2 – 4 napra van szükségük, és azért nehéz eltávolítani őket, mert szinte „bebetonozzák” a szájszervüket a gazdaállat bőrébe.
A kifejlett kullancsoknak a vérszívásához 2 – 4 napra van szükségük, és azért nehéz eltávolítani őket, mert szinte „bebetonozzák” a szájszervüket a gazdaállat bőrébe.
Nem, még a brazil szomszédod sem übereli a focirajongó kutyust, aki minden este lelkesen várja a futball világbajnokság következő meccsét.
Az emberi hülyeség határtalan, ezt az alábbi fotók is tökéletesen bizonyítják. Nézzétek!
A kutyáknak háromhavonta féreghajtót kellene kapniuk, de alig akad gazdi, aki ezt betartja.
A Vigyél Haza Alapítvány és a Hangya Közösség kampányt indított több száz árva kutya megmentése érdekében. Sztárok közreműködésével jótékonysági gálát szerveznek a civilek, a fagyban segítségre szoruló, árva kutyák javára.
Látatlanul nagyon nehéz véleményt mondani. Mindazonáltal, valószínűnek tűnik, hogy nem a német juhásszal történt "affér" nyomán alakultak ki a tünetek. Nincs kizárva, hogy gennyes bőrgyulladásos folyamatról van szó. Ilyenkor pattanásszerű gennygócok jelenthetnek meg a bőrön, körülöttük piros udvarral. Persze a leírtakhoz hasonló tünetek lehetnek akár bolhacsípés következményei is. Ugyancsak hasonló tüneteket okozhat a szőrrel ritkábban fedett területeken pl. a fenyőtűk szúrása, vagy más egyéb kontakt irritáció. Amennyiben az állat általános állapota, kedve, étvágya jó, amíg állatorvosnak meg tudják mutatni (mielőbb ajánlott), a foltok Betadine oldatos ecsetelése nem fog ártani. Ezzel egyidejűleg nem árt átnézni az állat szőrzetét bolhát keresve.
Préselt bőr rágót mértékkel adhat neki, sőt javasolt is, hiszen a kutya fogainak gondozásáról sem szabad megfeledkezni.
Szükséges lenne ismét állatorvoshoz vinni, mert ha a féregtelenítés nem oldotta meg a problémát, akkor további vizsgálatok szükségesek a diagnózis felállításához.
A kutya problémája alapos kivizsgálást igényel. Vérvétel, bőrkaparék vizsgálata szükséges. Keressen fel erre felkészült állatorvost.
Valószínűleg u.n. othaematoma alakult ki nála. Megoldása vagy sebészi, vagy homeopátiás úton történhet. Mindkettő állatorvosi beavatkozást igényel.