2016. A világon elsőként lombikkutyák születtek
A világon elsőként alkalmaztak sikerrel lombikeljárást kutyáknál amerikai szakemberek, akik a PLoS One című folyóiratban számoltak be az évtizedek munkáját dicsérő tudományos áttörésről.
A világon elsőként alkalmaztak sikerrel lombikeljárást kutyáknál amerikai szakemberek, akik a PLoS One című folyóiratban számoltak be az évtizedek munkáját dicsérő tudományos áttörésről.
Nagy térerejű, kifejezetten a kisállatok vizsgálatára koncentráló MR-berendezést adtak át a VetScan Kisállat Diagnosztika központjában. Az Újpest és Káposztásmegyer határán, a Megyeri út 53. szám alatt lévő központ Magyarországon egyedülálló módon kifejezetten állatok számára nyújt professzionális MR-vizsgálatokat, egy 1,5 Tesla térerejű MR-berendezésen.
Veszettség vírusát mutatta ki egy Szerencsen őrkutyák által megfojtott rókában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Állategészségügyi Diagnosztikai Igazgatósága.
Sokszor nem tulajdonítunk különleges figyelmet az állatok érzéseinek, pedig van nekik, nem is akármilyen! Nézzétek, mennyire szeretik egymást!
A nőstény macskáknál a legtöbb állatorvos csak a petefészkeket veszi ki amennyiben nem vemhes és nincs elváltozás. A szuka kutyáknál is megoszlanak a vélemények.
Kedves Bíborka! Pontos információ az ovuláció és a fedezés időpontjáról nem áll rendelkezésre, ezért a biztonság kedvéért a 25. nap körül érdemes lenne ultrahangvizsgálatot végeztetni: amennyiben a nem kívánt vemhesség fennáll, még van lehetőség a gyógyszeres beavatkozásra.
Azt kérdezi, mit? Szerintem egyet tehet, de azt minél előbb: vigye állatorvoshoz a kutyáját! A leírtak alapján szinte 100%, hogy lázas, de ennek számtalan oka lehet, köztük egy sor olyan is, aminek semmi köze nincs a hóhoz és a télhez. Miután fiatal állatról van szó, még a fertőző vírusos betegségek is bőven lehetségesek.
A legjobb az energiában szegény étrend javasolt, e mellé porcerősítő tabletták adhatók. De leginkább az erre kifejlesztett tápok ajánlottak, valahogy meg kellene próbálni "rábeszélni" a kutyust ezek fogyasztására. Esetleg összekeverni valamivel, amit nagyon szeret, persze csak annyira, hogy az íz rajta legyen.
Kedves Állatbarát! Ha a hullás helyén nem nő új szőr, és a kutya bőre foltos, akkor bőrgyógyászati vizsgálat indokolt, mert ez a jelenség sok betegség kísérője lehet. Ha egy idő múlva visszanő, egyszerű vedlésről van szó, amely ebek számára készült vitaminokkal és többszöri fésüléssel karbantartható. Üdvözlettel: dr. Varga József
Nem írta a kutya életkorát és nemét, - amik befolyásoló tényezők ! Feltételezem hogy a tünet a macskákkal, illetve a macska alommal van összefüggésben, illetve ha kan kutya, akkor ezek un. ´jelölő vizelések´ ! A folyadékfelvétel is lehet egy kiváltó ok, de ugyanennyire a vizeletrendszer betegsége, vagy kezdődő cukorbetegség is! Hasonló esetekben nem árt egy előzetes, alapos (vérvizsgálat!) állatorvosi vizsgálattal kizárni az esetleges szervi okokat, és csak amennyiben ezek negatívok, akkor közelíteni viselkedési szempontból. Az ürülékben csak a kifejlett férgek láthatóak, a tojások és lárvák nem !!! Természetesen lehet tökéletesen féregteleníteni a kutyát, de … a kutya szervezetébe bármilyen módon bejuttatott féregtelenítő szer csakis azokat a férgeket pusztítja el, amelyek abban az időpontban, kifejlett alakban a kutyában vannak. A szerek azonban nem nyújtanak hosszú távú védelmet vagy megelőzést. A gyártmányok között igen nagy az eltérés, némelyik használata után 3-5 nap, másoknak 4-5 hét elteltével a kutya gyakorlatilag ismételten valamilyen féregfertőzést szedhet össze - mert pl. valamit megevett vagy megnyalt, amiben valamilyen bélparazita tojásai vagy lárvái voltak. Tehát a helyesen tanácsolt 3 - 6 hónaponkénti rendszeres féregtelenítés egy jó kompromisszum az elmélet és a gyakorlat között, aminek a betartása a férgek túlzott elszaporodását, elterjedését nagyon hatékonyan megelőzheti.