2016. A világon elsőként lombikkutyák születtek
A világon elsőként alkalmaztak sikerrel lombikeljárást kutyáknál amerikai szakemberek, akik a PLoS One című folyóiratban számoltak be az évtizedek munkáját dicsérő tudományos áttörésről.
A világon elsőként alkalmaztak sikerrel lombikeljárást kutyáknál amerikai szakemberek, akik a PLoS One című folyóiratban számoltak be az évtizedek munkáját dicsérő tudományos áttörésről.
Nagy térerejű, kifejezetten a kisállatok vizsgálatára koncentráló MR-berendezést adtak át a VetScan Kisállat Diagnosztika központjában. Az Újpest és Káposztásmegyer határán, a Megyeri út 53. szám alatt lévő központ Magyarországon egyedülálló módon kifejezetten állatok számára nyújt professzionális MR-vizsgálatokat, egy 1,5 Tesla térerejű MR-berendezésen.
Veszettség vírusát mutatta ki egy Szerencsen őrkutyák által megfojtott rókában a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Állategészségügyi Diagnosztikai Igazgatósága.
Sokszor nem tulajdonítunk különleges figyelmet az állatok érzéseinek, pedig van nekik, nem is akármilyen! Nézzétek, mennyire szeretik egymást!
A nőstény macskáknál a legtöbb állatorvos csak a petefészkeket veszi ki amennyiben nem vemhes és nincs elváltozás. A szuka kutyáknál is megoszlanak a vélemények.
Ahogy látom, többféle elváltozás is van a kutyáján, és közel sem biztos, hogy ezeknek közük lenne egymáshoz. Legelőször is ki kellene deríttetni, hogy melyik micsoda is pontosan, és majd csak ez után lehet arról beszélni, hogy mi legyen a megoldás, a kezelés. Ehhez mindenképpen el kell vinnie a kutyát egy jól felszerel állatorvosi rendelőbe, ahol alaposan kivizsgálják. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni.
Elsősorban ugyanazokra a főként állat egészségügyi dolgokra, mint amire bármilyen fajtájú kutyánál oda kell figyelni: • szem, fül, végbélnyílás ne legyen váladékos • ne legyen puffadt a hasa • ne legyen sovány • legyen mozgékony és életvidám • hirtelen mozdulatokra és kisebb zajokra (taps, dobbantás, kulcscsomó csörrenés, stb.) ne reagáljon félénken • ne engedje magát rábeszélni, hogy 8 hetes kortól hamarabb elhozza a kutya kölyköt • legalább az első oltása legyen meg a kutyának (kombinált oltás: Parvo + szopornyica) Egyéb, a fajtára vonatkozó hasznos információkat talál, Vinnai A./ László I.: Orosz kutyafajták című könyvében.
Nehéz a kép alapján véleményt mondani, de úgy tűnik, mintha felületes erosio lenne, talán kontakt eredettel, de biztosabb lenne a diagnózis ha elvinné kollégához
Ez esetben, - pontosan a megelőző, biztonság okán talán helyesebb lenne a kutyát teljesen leszoktatni (deszenzibilizáló tréninggel) a labdázásról. Hiszen helyette sok más, legalább olyan hasznos elfoglaltság, más alakú játék, testmozgás, sport, stb. van. Nem írta a kutya méretét, fajtáját és korát - ezért, no és a terjedelmi korlátok miatt, - felelősségteljes és testre szabott tanácsokat nem áll módomban adni.
Az allergia biztos. Hogy milyen allergén okozhatta, azt általában nehéz kideríteni. Léteznek tesztek is erre a célra. Első körben azt javasolnám, hogy zárja ki azokat a dolgokat (allergéneket), amikkel kedvence érintkezhet stb. Ilyen: bolha, telt bűzmirigy, új szőnyeg, fekhely stb., felmosószer stb. A helyi kezelésen kívül javasolnék injekciós antiallergiás készítmény adását is. Ha nem javulna a kutyus a kezelésekre, akkor alaposabb állatorvosi kivizsgálást javasolnék (bőrkaparék, vérvétel stb.).