2021. Hogyan öregednek a kutyák?
Miért öregednek máshogy a kis- és nagytermetű kutyák? A kutya „kóros” és „normális” öregedési folyamatainak minden korábbinál alaposabb leírása.
Miért öregednek máshogy a kis- és nagytermetű kutyák? A kutya „kóros” és „normális” öregedési folyamatainak minden korábbinál alaposabb leírása.
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
A Dél-Amerika és az Andok állatvilágát bemutató látványossággal, új állatokkal, valamint számos érdekes programmal és kedvezménnyel várja a látogatókat az idén húszéves Nyíregyházi Állatpark.
Ezt látatlanban nehéz megmondani, javaslom, hogy mihamarabb vigye el állatorvoshoz a kutyát!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek hátterében különféle okok állhatnak. A leírása alapján fokozatosan vált akaratossá és öntörvényűvé a kutyus. A nagyon megvadult kifejezés nem tudom, mit takar. A kutyán látott tünetek hátterében állhat fájdalom, vagy a központi idegrendszeri megbetegedése. Mindenképpen belgyógyászati vizsgálattal és vérvétellel kéne kezdeni a kivizsgálást, majd ezen leletek birtokában tudjuk kizárni, vagy megerősíteni a pszichés hátterű megbetegedéseket, vagy agyi eredetű organikus neurológiai folyamatokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
A leírtak alapján én is arra gyanakszom, hogy tüzelő szuka lehet a környéken. Célszerű volna "körbenézni", hogy valóban van-e az utcában. Ha viszont nincs ivarzó nőstény a közelben és a panaszok továbbra is kitartanak, állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
A kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. NYÍRÁS: NEM! Sok ilyen pici szőrű kutya nyírás után nagyon viszketni kezd, amíg meg nem nő a szőre, ami nektek és neki is borzasztó élmény. Másrészről nem megoldás, mert legfeljebb kisebb szőrszál hullik ki ugyanígy, mert a nyírás nem szedi ki az elhalt (megérett) szőrt, csak a többivel együtt lekaszálja. Az eredmény: ugyanannyi, csak rövidebb kihullott szőr lesz a lakásban. Megoldás: Sok jó eszköz található a piacon, de kritikusnak kell lenni, nem minden jó, ami annak látszik. Használhattok szőrkiszedő kesztyűt, de inkább gumi marokkefét (gumidörzsi), vagy fordulhattok komolyabb aljszőr kiszedő eszközökhöz is, mint koat-king (óvatosan a használatával, mert kampós, és vághat!), trimmelő kések (nem trimmelő, hanem fésű funkcióban használva), vagy az én nagy kedvencem a de-shedder vagy furminator. Ez utóbbi kicsit drága, de megéri (kedvenc kombim: trimmelő + de-shedder)! A rövid szőrt is sok munka rendben tartani, ha szobakutyáról van szó. (Nekem labim van bent, és rengeteget kell fésülni, hogy ne fürödjünk az ő bundijában.) Vagy még egy megoldás: a kutyakozmetikus rendszeres látogatása. Csatolok ide egy képet arról, milyen az, ha az előbb felsorolt eszközökkel jól dolgoztok. A szőr, ami kiszedhető egy rövid szőrű cicából (ő az én cicám, kutyás szőrkiszedős képem sajna nincs, de hasonlóan néz ki) Most már tudjátok, mit kell tenni, úgyhogy munkára fel! Üdv: Fehér Adrienn
Igen létezik. Az ember és a kutya között ebben nincs különbség. A kutyák esetében a legközismertebb neurotranszmitter a szerotonin, amelyik a jó hangulatért, életvidám és aktív viselkedési megnyilvánulásokért felelős. Vizsgálatok kimutatása szerint minél kevesebb szerotonin van, vagy képződik a kutya szervezetében, annál inkább csökken az állat önbizalma, döntőképessége és emelkedik a depressziós megnyilvánulások intenzitása. Minél fokozottabb a szerotonin képződés, annál inkább jobb kedvű, bátrabb, dominánsabb, aktívabb, mozgékonyabb egy kutya. A depresszió főbb kiváltó okai: • a gazdi vagy más közvetlen embertárs elvesztése • másik kutya vagy egyéb állattárs elvesztése • élettér, tartási körülmények változása • a szociális környezet hirtelen megváltozása • izoláció, bezártság A tünetek kezelésére ma már nagyon hatékony homeopatikus, gyógynövény- és Bach-virág szerek vannak.