2041. Miért morog etetés közben a kutyám?
A falkában mindig az alfa eszik először, a családokban azonban felborul a sorrend, Mit tehetünk, ha morog a kutyánk?
A falkában mindig az alfa eszik először, a családokban azonban felborul a sorrend, Mit tehetünk, ha morog a kutyánk?
A Sony és Dr. Anna Wilkinson állati viselkedést vizsgáló szakértő egy kutatás során kutyák, macskák és nyuszik zenei ízlését vizsgálta. A kísérletből kiderült: a háziállatok döntő többsége a klasszikus zene helyett a top slágereket kedveli…
Május végére kelnek ki a parlagisas-tojásokból a fiókák és a fészkekben cseperedésnek indulnak a most még fehér, pehelytollas madárkák. A Nemzetközi Gyermeknapon testközelből is megfigyelhetők lesznek.
Sokan szeretnék házi kedvencüket magukkal vinni a külföldi nyaralásra. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a kisállat utaztatásra is léteznek egységes Európai Uniós szabályok, a különböző országok pedig speciális feltételeket is előírhatnak.
Június 4-én az újpesti Rex Állatszigeten a gyerekeké lesz a főszerep! Az ismert állatvédő szervezet gyermeknapján a legkisebbek gyönyörű környezetben, felejthetetlen élményekkel gazdagodhatnak, és játszva ismerkedhetnek meg az állatvédelem alapjaival.
Igen, van ! -Elsősorban a kutya táplálék összetevőjét úgy kell megválasztani, hogy ne legyen hiánya semmi olyan anyagban aminek pótlását a macskaürülékből akarná beszerezni. -Minden tettenérés alkalmával valamilyen erős ingerrel meg kell zavarni -Leszoktató tréning a M-F-O-J (megszakítás-figyelemfelkeltés-orientáció-jutalom) módszerrel
Nem írta a kutya nemét, de feltehetően a 3 utcával odébb nagy a szexuális motiváció. Eredményes tréning hasonló esetekben csak az ivartalanítást követően lehetséges !
Ezen nem segít gyógyszer, mert feltehetően a tünet a kutya elkényeztetésével, a tartási körülményekkel, a hiányzó hierarchikus falka-sorrenddel és az ezekből eredő domináns viselkedéssel magyarázható. Következetes nevelés, a tartási körülmények megváltoztatása, rangsorbeállítás - eredményre vezet. Ezt természetesen, szükség esetén lehet támogatni különféle alternatív állatgyógyászati szerekkel. Tapasztalataim alapján egy 4 éves csivava biológiai és állatviselkedési szempontból nagyon kis eséllyel lehet igazán agresszív !!!
Kérdésére így sajnos nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Meg kell vizsgálni a kutyát is és a bélsarát is. Vér rengeteg ok miatt kerülhet a bélsárba, de az sem mindegy honnan, milyen állagúan, stb... Vigyék el állatorvoshoz!
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József