2076. Melyik kullancs irtó nyakörvet válasszam?
17 többféle hatóanyag-tartalmú, kutyáknak szánt kullancsirtó- és kullancsriasztó nyakörvet tesztelt a NÉBIH Szupermenta csapata. Volt olyan is, ami hatóanyagot sem tartalmazott.
17 többféle hatóanyag-tartalmú, kutyáknak szánt kullancsirtó- és kullancsriasztó nyakörvet tesztelt a NÉBIH Szupermenta csapata. Volt olyan is, ami hatóanyagot sem tartalmazott.
Czapáry Veronika írónővel egy ideje már lehetetlen vele négyszemközt beszélni, mert mindig ott áll, ül, vagy éppen lábainál fekszik Sir Edgár, az agár.
Volt olyan már, hogy megláttál egy kutyát és beugrott róla egy ismerősöd? Most a celebek hasonmásait találtuk meg különböző állatokban.
A féregtelenítés különösen fontos, hiszen a kutyák és macskák bélrendszerében élősködő kifejlett férgek nagy része képes az emberben is megbetegedést okozni. Milyen férgek laknak állatainkban és mit okozhatnak számunkra?
Lexi május végén, öt társával együtt került a Rex Alapítvány gondozásába. A kutyák borzasztó fizikai és lelki állapotban érkeztek az Állatszigetre.
Kedves Gazdi! Szerintem előrelépést jelentene egy komplett, mindenre kiterjedő allergia vizsgálat vérből ( SPOT PLATINUM allergiateszt, 91 allergénre) és azután lehetne egy diétás illetve hiposzenzitizáló szérumos kezelést kialakítani ( ennek fő előnye a mellékhatásmentesség), ami tünetmentesítené a kiskutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! A tengerimalaccal azonnal egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell rohanni, sajnos ezek a tünetek egy nagyon nagyon rossz állapotban lévő malacka tüneteit mutatják. Meg kell vonni tőle minden zöldséget, gyümölcsöt és az orvos különböző gyógyerekkel megpróbálja az emésztést helyretenni, ha ez még lehetséges.
Viselkedés változás lehet az öregedés következménye is, de neurológiai probléma is állhat az önkéntelen vizelet és bélsár ürítés hátterében. Ez irányú kivizsgáltatást javaslók. Keressen neurológiai szakrendelést a közelében!
Nem tudok mást (és okosabbat) tanácsolni, mint azt, hogy minél előbb vigyék el a kutyát állatorvoshoz, és nézessék meg a hüvelyét, méhszáját (megfelelő eszközökkel elvégezve a betekintést), mert ez a biztos! Minden más "okoskodás" csak felesleges időhúzás!
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.