206. Hogyan látnak a lovak?
A lónak mint zsákmányállatnak a lehető legszélesebb területet kell átlátnia, hogy a veszélyeket minden irányból észlelhesse. Hogyan képes erre?
A lónak mint zsákmányállatnak a lehető legszélesebb területet kell átlátnia, hogy a veszélyeket minden irányból észlelhesse. Hogyan képes erre?
Spániel- és vizslabarátok: 2008-ban is vehettek spánieles és vizslás naptárt, amivel e 2 fajta bajba került egyedeinek felkarolását támogatjátok! A naptárak csinosak és hasznosak, nézzétek meg!
Gyuricska Péterné és férje fotóira a Fotójátékban lettünk figyelmesek. Elképesztő állatos-növényes képeik láttán úgy gondoltuk, meg kell kérdeznünk néhány dolgot. A háziállat.hu interjúja.
A háziállat.hu országos címtárba gyűjti össze az állatorvosi rendelőket, menhelyeket, állatvédőket: így azonnal megtalálhatod a legközelebbi segítséget. Nézz körül és segíts Te is a gyűjtésben!
Hallottál már a nyuszi és az őz barátságának történetéről? Tanja Askani képsorozata azt illusztrálja, hogy a valóság és a mese világa gyakran igen közel áll egymáshoz. A különböző állatfajok közötti barátság egyáltalán nem lehetetlen.
A kérdést csak egy alapos kivizsgálás után lehetne megválaszolni. Szükség lehet röntgenre, citológiai mintavételre, esetleg más vizsgálatokra. Ezekhez általában be kell altatni a cicát, ha nem engedi a vizsgálatokat. Javaslom minél hamarabb ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni, mert a késlekedés ronthatja a gyógyulási esélyeket. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
IGEN felnőtt kutyáknál is nagyon sok tanítási és tréning módszer alkalmazható. Azonban vannak a kutyák méretéből, neméből, fajtájából, karakteréből eredő eltérések, különbségek a módszerek hatékonyságát illetően. A talán legfontosabb tényező azonban az, hogy tudni kell módszerek közül a tartási körülményeknek leginkább megfelelőt kiválasztani. Tapasztalataim szerint a könyből olvasott, TV-ben látott, kutyaiskolában hallott, ismerősi/baráti körben terjesztett - tanácsok nem általánosíthatók.
Az emberi morális értékitélet szerint normálisnak nem mondható. Szaporodásbiológiailag azonban többszörösen indokolt: - Ez a kutyafajtát az emberi tényésztés annyira a küllem irányába deformálta anatómiailag, hogy a szaporodáshoz, fajfentartáshoz szükséges szervek szinte teljesen működésképtelenek. Ebből eredően az ehez kapcsolódó hormonháztartás - aminek egy részét egyszerűen "anyai ösztön"-nek nevezünk sok egyednél alacsony szinten van, vagy nem működik megfelelően. - Az orvosi beavatkozás vagy a gazdi tapasztalatlansága következtében, ha idegen illatanyag jut a kölyökre, - az anya elpusztítja az utódot, mivel IDEGEN-nek érzékeli. - Ha a beavatkozás során, vagy abból eredően a kölyök kutya nem mutat olyan életjeleket amely az anyakutya értékrendjének megfelel a biztonságos túléléshez, - akkor elpusztítja. Ha jót akarnak a kutyának, Önmaguknak - NE fedeztessék többet a kutyát !!! Az állatorvosmak már most meg kellett volna tudni győzni alapos szakmai, egészségügyi indoklásokkal Önöket egy ivartalanításról !!!
Valamilyen változás, idegen állat, szag, inger van a környezetben.
Minél hamarabb mutassa meg állatorvosnak. Ha daganat, akkor azonnal műteni kell, hogy megmenthető legyen a lába. Ha a műtét előtti vizsgálatok jók, akkor az életkor nem lehet akadály a műtét szempontjából, megfelelő altatási protokoll esetén.