211. Rockfesztivál! Alkonyattól pirkadatig - az ebekért
Maratoni jótékonysági rockfesztivál az összefogás, a kutyák iránti tisztelet és szeretet jegyében. Gyere el Te is!
Maratoni jótékonysági rockfesztivál az összefogás, a kutyák iránti tisztelet és szeretet jegyében. Gyere el Te is!
A háziállat.hu összegyűjtötte azokat az állatvédő és állatmenhely szervezeteket, amelyek hálásan fogadják az adófizetők adományait. Támogasd Te is a lakóhelyed szerinti legszimpatikusabb civilt!
Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program!
Mindenki olyan kutyát válasszon társállatnak, amilyet képes jól nevelni. Az agresszív viselkedés, a támadások mögött mindig a helytelen nevelés áll.
Malacot szoptat és nevel saját kölykeként egy tacsi kutyus. A képeket e-mailen kaptuk, így nem tudjuk, hogyan került a kismalac a kutyacsaládba, de az biztos, hogy jól érzi magát.
Ha Önnek ilyen tünetei lennének, nem menne el orvoshoz? A kiskutyát is el kellene vinni.. A leírtak alapján majdnem biztos, hogy a kiskutyának vírusos fertőző betegsége van. Ebben az életkorban a legfogékonyabbak erre, ha nincsenek megfelelően beoltva, szinte törvényszerű, hogy elkapják valamelyiket. Arról azonban, hogy konkrétan miről van szó, csak az alapos vizsgálatuk után lehetne nyilatkozni. Tudni kell azonban, hogy az ilyen betegségek pár óra alatt is jelentős állapot romlással járnak, és ha nem viszi előt állatorvoshoz, lehet, hogy holnap már késő lesz! Házilagos próbálkozásoknak nem sok értelme van, ide orvos kell!
Nem megoldás. Ha álvemhes a kutya és ilyen mennyiségű tejet termel, le kell állítani a tejtermelést. Azt javaslom, a következő tüzelésnél fedeztessék be, hogy ne idős korában szüljön ismét. Amint a kölyköket elválasztották, ivartalanítsák őt, mert az álvemhesség minden tüzelés környékén probléma lesz. Hajlamosabb lesz az örökös hormonhatás miatt emlődaganat és gennyes méhgyulladás kialakulására is az ilyen kutya.
A vizelési probléma nem tudom mit takar? Feltételezem, hogy inkontinenciát, mert arra szoktunk Incurint adni, igaz ivartalanított szukáknak. A vizelettartás zavarát okozhatja hólyagkő, hólyag daganat, hólyaggyulladás is többek között. Egy ultrahangos vizsgálattal és vizeletvizsgálattal ezek kizárhatók vagy diagnosztizálhatók. A vizeleből érdemes lenne egy steril mintát vetetni mikrobiológiai tenyésztésre, hogy bakteriális hólyaggyulladás nincs-e a háttérben?
Kedves Luca 1./ A fajtársakhoz történő szocializációt - ellenőrzött és biztonságos körülmények között ! - kell pótolni, vagy a korábbi ezen a területen szerzett negatív élményeket, pozitívval ellensúlyozni. 2./ a.) Valószínűleg elkényeztetésből fakadó rangsorprobléma lehet az ok, hogy kezdeti dominanciát mutat a kutya. 2./ b.) A túlzott személyvédelmi megnyilvánulások szintén összefüggésben vannak a dominanciával. Az ivartalanítás mindenképpen ajánlott és előfeltétele, hogy mind a két problémát tréninggel, ellenkondicionálással, neveléssel, rangsorbeállítással kezelni lehessen. Üdvözlettel: Stefan Simanwww.4tappancs.hu
Kedves Gazdi! A háttérben tényleg úgy tünik, hogy allergia áll. Kellene csinálni neki egy allergia tesztet vérből, hogy tudjuk mikre allergiás és azokat tudjuk eliminálni illetve érzéketleníteni az immunrendszert egy megfelelő technikával. Keressen fel kérem allergia specialistát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu