2201. Így óvjuk kiskedvencünket a kutyahidegben
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
Az ELTE és a bécsi Állatorvosi Egyetem Messerli Kutatóintézet etológusai azt vizsgálták, hogyan segíthetnek az idős kutyákon a számítógépes játékok?
A házi kedvencek eledelére fordított összeg értékben meghaladta a hatvanmilliárd forintot 2017. február és 2018. január között: kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet hagytak ott a boltokban a magyarok, derül ki a Nielsen kiskereskedelmi indexéből.
A kutyák nem csak saját gazdáikat boldogítják, néhányan az interneten is nagy népszerűségnek örvendenek. Ismerjük meg a menő celEBeket
Nemcsak az embereknél, de a négylábúaknál is beköszöntött a felső légúti fertőzések szezonja: a kennelköhögés egy rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladás, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságot gyakran látogató kedvenceket érint.
Kedves Olvasónk! Igen, bizonyára befolyásolja a támadás a kutya jelenlegi viselkedését, de az ivartalanitás az első amit meg kellene tenni a javulás érdekében, aztán jöhet a tréning. 1. Agresszió másik kutyával szembenKiváltó okok: - konkurrencia a két kutya között; - túlzott domináns megnyilvánulások; - frusztráció, csalódottság kialakulása az egyik félben; - különbözik a két kutya karaktere, és ez egyiküknél félelemhez vezet; - az egyik (vagy mindkét) kutya nem megfelelően szocializált; - az emberek miatti kommunikációs problémák,akadályok; - az egyik kutya gátolva van a kommunikációban vagy a kontaktusfelvétel Az agresszív kutya kezelési lehetőségeiVarázsszer vagy csodamódszer nincs, mert az agresszió ellen nincs teljes és tökéletes végeredményt adó gyógymód. Az agresszivitásban megmutatkozó, berögződött megszokást csak nagyon nehezen és lassan lehet kitörölni az állat viselkedésrepertoárjából. Sok esetben még gyakori visszaesések is nehezítik a folyamatot, amikor az agresszív megnyilvánulást esetleges pótolandó másik cselekvés nem hozza meg számára a kívánt eredményt. Talán egyetlen más viselkedési problémára sem igaz annyira, mint az agresszivitásra, hogy csak a kutya egyéni helyzetére és körülményeire szabott tréning és terápiaprogram hozhat igazán jó eredményt.A szóba jöhető módszerek egy kutya agresszív megnyilvánulásainak csökkentésére:- tréning a klasszikus és operatív módszerek kombinációjával; - deszenzibilizálás; - ellenkondicionálás; - klikkertréning; - gyógyszeres kezelés; - Bach-virágterápia; - homeopatikus szerek; - sterilizálás/kasztráció; - ASP (antistressz-program); - a kutya fizikai és szellemi igényeinek tökéletes kielégítése. teljes cikket itt olvashatja >>
Kedves Olvasónk! Ha nem ivartalaníttatja, akkor sokkal több baja lehet. Az ivartalanítás pontosan ebben segít, hogy elkerüljük a különböző ivaros kutyáknak gyakori betegségeit. A kutya szempontjából az ivartalanítás legfőbb hozadéka, hogy nagyon sok betegségtől megóvhatjuk őket, jelentősen növekszik az ivartalanított kutya átlagos élettartama.Milyen betegségektől óvhatjuk meg az ivartalanítással kutyánkat?Az ivartalanított szuka kutyáknak biztosan nem lesz gennyes méhgyulladása (akkor sem ha csak a petefészkét távolítjuk el,mert a méh gyulladása, csak a petefészek által termelt hormon hatására alakul ki), biztosan nem lesz petefészek-daganata, nem lesz álvemhes, és ha idejében ivartalanítjuk nagy eséllyel megóvhatjuk a későbbi emlődaganat kialakulásától. Főleg az utóbbi betegség, az emlődaganat szempontjából lényeges, hogy azivartalanítás az első tüzelés előtt, lehetőleg 3-6 hónapos kor között történjen. Az első tüzelés előtt ivartalanított szuka kutyának csak 0,5% esélye van arra, hogy később emlődaganata fejlődik. Az első tüzelés után ez 8%-ra ugrik, míg a 3. tüzelés után, vagy a nem ivartalanított kutyáknál ez az arány 30%-ra emelkedik, tehát az emlődaganat minden 3. szukánál kialakul.
Kedves Erzsébet! Egyáltalán nem ajánlott kutyusát a fenti táppal etetnie, az kifejezetten a leirás szerinti szuka kutyáknak van tervezve. Kutyája ivartalanított? Az is számit a választásnál, de leginkább, ha a márkát szereti, akkor ezt ajánlom: Royal Canin Yorkshire Terrier Adult
A porckorongsérv a gerincvelő sérülése miatt okoz fájdalmat és a hátulsó lábak bénulásátA sérülés mértékének megállapításához legalább egy röntgen felvételre lenne szükség. A műtét várható eredményessége az idő múlásával sajnos egyre csökken.Az akaratlagos bélsár és székletürítés megléte kedvező és a fájdalomnak is csökkennie kell,erre utal a javuló étvágy.
Kedves Olvasónk! Egy fotó sokat segített volna, de az igazi az lenne, ha elvinné állatorvoshoz, úgyis kezdeni kell lassan a védőoltást és a féreghajtóból is esedékes a második kör. Ajánlott kifejezetten ortopéd állatorvost felkeresni, itt megnézheti melyik van Önhöz a legközelebb:http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Kutyák oltási és féregtelenitö programja 2 hetes kor : Féreghajtó 4 hetes kor : Féreghajtó 6-8 hetes kor : Parvovirus elleni oltás + Féreghajtó 8-9 hetes kor : Kombinált oltás+ Féreghajtó 10-12 hetes kor : Kombinált oltás + Féreghajtó 3 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + Féreghajtó 6 hónapos kor: Kombinált oltás 9-12 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + kombinált oltás + féreghajtó