221. Örökbefogadható kutyusok a Futrinka Egyesületnél
Magyar vizsla, spániel, tacskó, dog: e négy fajtát kiemelten menti a Futrinka Egyesület, de sok keverék kutyus is a gondozásukban várja leendő gazdiját!
Magyar vizsla, spániel, tacskó, dog: e négy fajtát kiemelten menti a Futrinka Egyesület, de sok keverék kutyus is a gondozásukban várja leendő gazdiját!
A macska nagyon szeretetteljes tud lenni, ha akar. De olykor az agyunkra megy. Mit tegyünk, ha idegesítően viselkedik?
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Vajon miért a kutya vagy macska a legtöbb ember első két javaslata, amikor szóba kerül egy házi kedvenc beszerzése? Holott a patkány és az egér remek társ lehet. Felismerik a nevüket, előjönnek, ha hívjuk őket és taníthatók trükkökre is. Játsszunk, foglalkozzunk velük sokat!
Ez a cica megirigyelte a gyerek videójátékait, ezért vettek neki egy távirányítással működő egeret. Nagyon cuki cicás videó!
Kb 1 hónapos vemhességet már meg lehet állapítani tapintással vagy ultrahangos vizsgálattal. A köldöksérv méretétől függően jelenthet veszélyt a szülésnél. Ha nem akarják feltétlenül elletni a cicát, akkor most vigyék el ivartalaníttatni, mely során egyúttal a köldöksérv is meg lesz oldva. A cica vemhességi ideje kb 60 nap, ennyi idejük van a párzást követően a műtét elvégeztetésére, de minél előbb jobb lenne megelőzni a nem kívánt szaporulatot. Ha a macska nem ivartalanított, és nem is pároztatják be, semmi értelme végigkínlódni az életét a folyamatos tüzeléssel,a mi őt is megviseli és a gazdát is. Arról nem is szólva, hogy a folyamatos hormonhatás miatt kivan téve az emlő- és méhdaganatok, valamint a gennyes méhgyulladás veszélyének.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. Ha ez sem megy, keresse fel Stefan Siman diplomás állateraputát: www.4tappancs.hu Kutyapelenka helyhezszoktatási tanács:Első használatbavételi teendők: Figyeljük a kölyökkutyánkat, amint észrevesszük, hogy a lakásba bárhová odapisilt, töröljük fel a vizeletet egy kutyapelenka nedvszívó felével. Az így előkészített kutyapelenkát helyezzük arra a helyre ahová szeretnénk ha kutyusunk odaszokna. Ha még kiskutyánk nem fedezte volna fel a pisivel átitatott kutya pelenkát, akkor néhány óra elmúltával mutassuk meg neki a pelenkát. Ha a kedvencünk azt megszagolgatja, akkor jó eséllyel oda is pisil a következő alkalommal. Ha szükséges többször mutassuk meg neki az előkészített kutyapelenkát.Kedvencünk csak akkor fog rendszeresen a pelenkára pisilni, ha talál rajta megfelelő nagyságú száraz területet (nem szeretnek belelépni a pisibe), ezért fontos a kutyapelenkát cserélnünk, ha nincs rajta elegendő száraz felület. Ha elmulasztottuk a pelenka időben való kicserélését és a kedvencünk máshol végezte el dolgát, azonnal cseréljünk ki a pelenkát és ismételjük meg az első használatbavételi teendőket.Alkalmazhatunk helyhezszoktató spray-t is a pelenka előkészítéséhez. A szobatisztaságra szoktatás szabályairól itt olvashat még: Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben?Pelenkáról átnevelhetem a kutyámat szobarisztaságra? Hiába ütöm a kis yorkie kutyusom, nem hajlandó az udvaron "kimenni" Hogyan szoktassam rá 3 hónapos yorkshire terrieremet a szobatisztaságra?
Kedves Gazdi, gyakori kérdés, vannak ilyen cicák, cikket írtunk róla, kérem olvassa el >>
Az ivartalanítást követően 4-6 hónbap is szükséges a hormonháztartás átállásához. Az ezen időközben történt / kialakult viselkedés viszont utána is befolyásoló tényező maradhat. Fokozatos összeszoktatással (étel/játék/jutalomfalatok) jelentősen javulhat a helyzet. A harcokban alulmaradó macska a stressz hatására ürít, mert egy valószínűleg erős és tartós félelem alakult ki benne.
Kedves gazdi! Az esetleg eszébe jutott, hogy állatorvoshoz vigye a cicát? Ha Ő is kandúr, érdemes lenne ivartalaníttatni, beoltatni stb. A műtét csekély kockázattal és számtalan előnnyel jár. Segít megelőzni a kandúrokra jellemző kellemetlen magatartási formákat, mint a jelölést, ami a lakásban elviselhetetlen, de a szomszédok sem "díjazzák". Az ivartalanított kandúr kevésbé agresszív, kisebb területet véd és látogat, ami a balesetek és a verekedésből származó sérülések mellett a fertőzések (pl. FeLV, FIV, rühösség) kockázatát is csökkenti. A kandúr macskák gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki (pl. jelölés), ezért az ivarérés előtt.