2301. Keresik Magyarország legöregebb kutyáját!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Ne csak a bájos kiskutyát lásd, amikor szerencsésnek gondolod magad és olcsó kölyökkutya hirdetésre bukkansz. Lásd meg mögötte az iszonyatos szaporító telepet és a szerencsétlen sorsú szülőket is! Ne támogasd a kutyaszaporítást!
Tréfás asztrológiai elemzéssel, kártyavetéssel és számmisztikai elemzéssel is várják az állatbarátokat a szervezők az idei Belvárosi Kutyafesztiválon, amelyet a gazdátlan állatok örökbefogadásának népszerűsítésére rendeznek meg május 4-én a főváros V. kerületében.
A nyár azt jelenti, hogy ideje bevenni a napsütötte, homokos strandot, ahol akár még szörfözhetünk is. De tudod, ki szeretné még felfedezni a homokos strandot? A kutyusod! Összeszedtünk 5 dolgot, amit jó, ha észben tartasz mielőtt összecsomagolsz, hogy kedvenceddel a magyar tenger kényelmét élvezzétek.
Tisztelt kérdező! Pár nappal ezelőtt egy másik helyre elküldött ugyanezen levelére már válaszoltam Önnek. Miután nem tudok újdonságot mondani most sem, így megismétlem az akkori válaszomat: Nagyon sajnálom, hogy a szeretett kutyája meghalt, de sajnos, azt kell mondjam, 15 évesen nem kell különösebb indok ahhoz, hogy egy kutya elmenjen. Azt, hogy mi volt a baja, mi okozta a halálát, így nem lehet megmondani, erre a kérdésre csak akkor lehetett volna válaszolni, ha felboncolásra került volna. A 15 éves életkor már elég soknak számít (bizonyos fajtákban, méretekben nagyon soknak), lehetett sokféle belső baja, betegsége. De ha nem volt neki semmi különös elváltozása, akkor is ennyi idő alatt elhasználódik a szervezet, megöregszik és egyszer véget ér az élet. A bánatát megértem (nekem is volt öreg kutyám, aki szintén elment), de higgye el, az emléke mindig Önnel lesz.
A jelenség kezdetén könnyebben lehetett volna kezelni a helyzett, most már idő és energia igényesebb. 2-4 tréninglakalommal lehet eredményt elérni, amely során én a HAELICS DOG TRAINER Spray nyakörvet és a M-F-I-J módszert használom. Az eredményesség hatékonyságának alapja, hogy a tartási körülményeket optimalizálni kell, beleértve a kutya esetleges elkényeztetésének, elemberesítésének megszüntetését is. Valamint nem utolsó sorban az ember/kutya falkarangsorban a legalsó szintre helyezni a kutyát. Az idegen emberekkel való testkontaktus elleni tiltakozás is az erős dominancia jele amelyet szigorúan és következetesen kezelve meg kell szüntetni. A két jelenség a dominancia és a falkarangsor révén összefügg ! A keritésnél tanúsított viselkedés további függvénye: a kerités túl oldalán lévő ingerek ! Ezért hasonló helyzetekben elsőként az optikai kontaktus megszüntetését szokták javasolni, hogy a kutya legalább ne lássa a túloldalon lévő ingerforrást.
A kutyák időnként hányhatnak különösebb betegség nélkül is. Ennek ellenére, hogyha Önt zavarja, és nem tartja elfogadhatónak ezt a magyarázatot, akkor egy alapos kivizsgálás (vérvétel, hasi RTG, esetleg kontrasztos sorozatfelvétel, hasi UH, eliminációs diéta, stb) segíthet kizárni a komolyabb okokat.
A minőségi száraz tápok hátoldalán található adagolási útmutató a legtöbb esetben jó alapnak szolgál, bátran követheti az ajánlásokat a gazdi. Ez alól csak olyan kutyák képeznek kivételt, akik fokozott fizikai igénybevételnek vannak kitéve. Ezeknél az egyedeknél nem biztos, hogy elengednő a táblázatban szereplő mennyiség. Az, hogy egy kutyus kéreget a gazditól, nem jelent önmagában semmit. Amíg a kutya nem sovány, jó általános fizikai állapotban van, addig nem kell emelni a táp mennyiségét. A hányás lehet akár csak azért is, mert érzékenyebb a gyomra. Ilyenkor meg lehet próbálni 1-2 napig rizses diétát tartani nála. Féreghajtást mindenképpen javasolnék. Ha a hányás nem szűnik ezekután sem, érdemes olyan tápra váltani, ami érzékeny emésztőrendszerű kutyáknak lett kifejlesztve.
A szeméttelepen valószínűleg összeszedett valami bélfertőzést, ami miatt kialakulhatott az étvágytalanság és a kedvetlenség. Javaslom hogy minél előbb vizsgáltassák meg az állatorvosukkal.