2301. Keresik Magyarország legöregebb kutyáját!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Ne csak a bájos kiskutyát lásd, amikor szerencsésnek gondolod magad és olcsó kölyökkutya hirdetésre bukkansz. Lásd meg mögötte az iszonyatos szaporító telepet és a szerencsétlen sorsú szülőket is! Ne támogasd a kutyaszaporítást!
Tréfás asztrológiai elemzéssel, kártyavetéssel és számmisztikai elemzéssel is várják az állatbarátokat a szervezők az idei Belvárosi Kutyafesztiválon, amelyet a gazdátlan állatok örökbefogadásának népszerűsítésére rendeznek meg május 4-én a főváros V. kerületében.
A nyár azt jelenti, hogy ideje bevenni a napsütötte, homokos strandot, ahol akár még szörfözhetünk is. De tudod, ki szeretné még felfedezni a homokos strandot? A kutyusod! Összeszedtünk 5 dolgot, amit jó, ha észben tartasz mielőtt összecsomagolsz, hogy kedvenceddel a magyar tenger kényelmét élvezzétek.
Kedves Kiss Henrietta! A levele alapján a kutyusa epilepsziájához újabb fokális rohamtünetek, valamint organikus neurológiai tünetek társultak. Feltehetően az az agyi kórfolyamat, amely a tünetképzésért felelős nagyon progresszíven halad előre a maga útján. Az Ön által leírt neurológiai és epilepsziás tüneteket többféle gyógyszerrel tudjuk kezelni, de természetesen meg kell indítani a kivizsgálásokat az oktan kiderítése érdekében. A különböző tárgyak nyalogatása kényszeres viselkedés, amelyet szintén a meglévő agyi betegség irányít. Egyéb információk érdekében elérhet a kissgabriella@vipmail. hu e-mailcímen vagy a +36-1 360-0334-es telefonszámon rendelési időben (H-Sz-P 9-12, K-Cs 16-20). Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Lehetnek: parvo, szopornyica, coronavírus, giardia, trichorosis, campylobacter, salmonella, enteropatogén coli, soroljam még? Irány az állatorvos! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ez egy olyan kérdés, ill. probléma, amit így a távolból, interneten át egészen biztosan nem lehet véleményezni, és főleg megoldani, még a fotókkal sem. A kutyájukon levő duzzanatoknak közel sem biztos, hogy közük van egymáshoz, azt pedig, hogy mi diagnózis, és szükséges beavatkozás, csak alapos vizsgálat alapján lehet eldönteni. Ha az eddigi állatorvosban nem bíznak, keresni kell egy másikat. Úgyhogy, csak azt tudom ajánlani, vigyék el ismét (akár több helyre is), és így keressenek megoldást.
Az 5 éves kutyát, amelyikben nem alakult, fejlődött természetes módon a játék ösztön, zsákmányszerzési ösztön - azt rendkívül nehéz motiválni és utólagosan megtanítani a tevékenységre. Hasonló esetekben általában az un. interaktív, gondolkodásra késztető játékokkal történő próbálkozás vezet valamilyen eredményre. De igazi apportírozós, labdát visszahozó kutya nagy valószínűséggel már soha nem válik belőle.
Kedves Olvasónk, A kullancsok által terjesztett fertőző betegségek közül a babesiosis és a Lyme-kór a legveszélyesebb. Babesia: Heveny esetben: kezdetben bágyadtság, étvágytalanság, láz (ez utóbbi gyakori, de nem feltétlenül megjelenő tünet), vérfogyottság. Ezt követően vérfestékvizelés, sárgaság, és a veseelégtelenségre jellemző tünetek (bűzös lehelet, hányás, stb), az elhullás néhány napon belül bekövetkezhet. Idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek. A súlyos elváltozások arra vezethetők vissza, hogy a babesiák a vörösvértesteket szétrombolják, a szétesett vörösvértestekből a keringésbe jutott vérfesték a vesék finom szűrőrendszerét tönkreteszi, a mérgező anyagok kiszűrése a szervezetből leáll. Bővebben Babesiosis >> A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Lyme-kór >> Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.