2376. Magyar vizsla-emlékérmét bocsát ki a jegybank
Emlékérmét bocsát ki Magyar vizsla megnevezéssel a Magyar Nemzeti Bank az Országos Vadásznap alkalmából, valamint új, a magyar pásztor- és vadászkutyafajtákat bemutató sorozatot indít.
Emlékérmét bocsát ki Magyar vizsla megnevezéssel a Magyar Nemzeti Bank az Országos Vadásznap alkalmából, valamint új, a magyar pásztor- és vadászkutyafajtákat bemutató sorozatot indít.
A szaporítók elleni harcnak szentelték a szervezők az idei, VII. Örökbefogadott Állatok Napját, ahol nemcsak hasznos tudnivalókkal, hanem élményekkel is gazdagodhatnak a résztvevők. A rendezvényre szeretettel várják az érdeklődőket szeptember 14-én, szombaton, 10.00 és 15.15 óra között a Népligetben, a Planetárium mögötti területen. Az Illatos úti ebtelepet támogató Doktorok az Állatokért Állategészségügyi Alapítvány (DOKTA) szervezésében, a Kőbányai Önkormányzat támogatásával megvalósuló, izgalmas bemutatókkal is kecsegtető rendezvény célja, hogy az örökbefogadás ösztönzésén kívül bővebb ismeretekkel lásson el a helyes állattartással kapcsolatban is.
Több tucat áldozata van Norvégiában egy rejtélyes betegségnek. Egyelőre nem tudni mi okozza a hányással, hasmenéssel járó halálos betegséget - számol be róla a CNN. A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége arra figyelmeztet, hogy senki ne utazzon kutyájával Norvégiába vagy a környező országokba.
Cikkünkben összegyűjtött macskafajták nem feltétlenül a legszebbek, vagy a legokosabbak, de mindenképp a legdrágábbak. Ezekért a macskákért tulajdonosaiknak jó mélyen kell a zsebükbe nyúlni és akár éveket is várniuk kell, ha a legjobb tenéyszetekből akarják megvásárolni őket.
Az allergiásoknak sem kell lemondaniuk a kutyatartásról! Mutatjuk, mely fajtáknak nem hullik a szőre.
Tisztelt kérdező! Pár nappal ezelőtt egy másik helyre elküldött ugyanezen levelére már válaszoltam Önnek. Miután nem tudok újdonságot mondani most sem, így megismétlem az akkori válaszomat: Nagyon sajnálom, hogy a szeretett kutyája meghalt, de sajnos, azt kell mondjam, 15 évesen nem kell különösebb indok ahhoz, hogy egy kutya elmenjen. Azt, hogy mi volt a baja, mi okozta a halálát, így nem lehet megmondani, erre a kérdésre csak akkor lehetett volna válaszolni, ha felboncolásra került volna. A 15 éves életkor már elég soknak számít (bizonyos fajtákban, méretekben nagyon soknak), lehetett sokféle belső baja, betegsége. De ha nem volt neki semmi különös elváltozása, akkor is ennyi idő alatt elhasználódik a szervezet, megöregszik és egyszer véget ér az élet. A bánatát megértem (nekem is volt öreg kutyám, aki szintén elment), de higgye el, az emléke mindig Önnel lesz.
A jelenség kezdetén könnyebben lehetett volna kezelni a helyzett, most már idő és energia igényesebb. 2-4 tréninglakalommal lehet eredményt elérni, amely során én a HAELICS DOG TRAINER Spray nyakörvet és a M-F-I-J módszert használom. Az eredményesség hatékonyságának alapja, hogy a tartási körülményeket optimalizálni kell, beleértve a kutya esetleges elkényeztetésének, elemberesítésének megszüntetését is. Valamint nem utolsó sorban az ember/kutya falkarangsorban a legalsó szintre helyezni a kutyát. Az idegen emberekkel való testkontaktus elleni tiltakozás is az erős dominancia jele amelyet szigorúan és következetesen kezelve meg kell szüntetni. A két jelenség a dominancia és a falkarangsor révén összefügg ! A keritésnél tanúsított viselkedés további függvénye: a kerités túl oldalán lévő ingerek ! Ezért hasonló helyzetekben elsőként az optikai kontaktus megszüntetését szokták javasolni, hogy a kutya legalább ne lássa a túloldalon lévő ingerforrást.
A kutyák időnként hányhatnak különösebb betegség nélkül is. Ennek ellenére, hogyha Önt zavarja, és nem tartja elfogadhatónak ezt a magyarázatot, akkor egy alapos kivizsgálás (vérvétel, hasi RTG, esetleg kontrasztos sorozatfelvétel, hasi UH, eliminációs diéta, stb) segíthet kizárni a komolyabb okokat.
A minőségi száraz tápok hátoldalán található adagolási útmutató a legtöbb esetben jó alapnak szolgál, bátran követheti az ajánlásokat a gazdi. Ez alól csak olyan kutyák képeznek kivételt, akik fokozott fizikai igénybevételnek vannak kitéve. Ezeknél az egyedeknél nem biztos, hogy elengednő a táblázatban szereplő mennyiség. Az, hogy egy kutyus kéreget a gazditól, nem jelent önmagában semmit. Amíg a kutya nem sovány, jó általános fizikai állapotban van, addig nem kell emelni a táp mennyiségét. A hányás lehet akár csak azért is, mert érzékenyebb a gyomra. Ilyenkor meg lehet próbálni 1-2 napig rizses diétát tartani nála. Féreghajtást mindenképpen javasolnék. Ha a hányás nem szűnik ezekután sem, érdemes olyan tápra váltani, ami érzékeny emésztőrendszerű kutyáknak lett kifejlesztve.
A szeméttelepen valószínűleg összeszedett valami bélfertőzést, ami miatt kialakulhatott az étvágytalanság és a kedvetlenség. Javaslom hogy minél előbb vizsgáltassák meg az állatorvosukkal.