2376. Magyar vizsla-emlékérmét bocsát ki a jegybank
Emlékérmét bocsát ki Magyar vizsla megnevezéssel a Magyar Nemzeti Bank az Országos Vadásznap alkalmából, valamint új, a magyar pásztor- és vadászkutyafajtákat bemutató sorozatot indít.
Emlékérmét bocsát ki Magyar vizsla megnevezéssel a Magyar Nemzeti Bank az Országos Vadásznap alkalmából, valamint új, a magyar pásztor- és vadászkutyafajtákat bemutató sorozatot indít.
A szaporítók elleni harcnak szentelték a szervezők az idei, VII. Örökbefogadott Állatok Napját, ahol nemcsak hasznos tudnivalókkal, hanem élményekkel is gazdagodhatnak a résztvevők. A rendezvényre szeretettel várják az érdeklődőket szeptember 14-én, szombaton, 10.00 és 15.15 óra között a Népligetben, a Planetárium mögötti területen. Az Illatos úti ebtelepet támogató Doktorok az Állatokért Állategészségügyi Alapítvány (DOKTA) szervezésében, a Kőbányai Önkormányzat támogatásával megvalósuló, izgalmas bemutatókkal is kecsegtető rendezvény célja, hogy az örökbefogadás ösztönzésén kívül bővebb ismeretekkel lásson el a helyes állattartással kapcsolatban is.
Több tucat áldozata van Norvégiában egy rejtélyes betegségnek. Egyelőre nem tudni mi okozza a hányással, hasmenéssel járó halálos betegséget - számol be róla a CNN. A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége arra figyelmeztet, hogy senki ne utazzon kutyájával Norvégiába vagy a környező országokba.
Cikkünkben összegyűjtött macskafajták nem feltétlenül a legszebbek, vagy a legokosabbak, de mindenképp a legdrágábbak. Ezekért a macskákért tulajdonosaiknak jó mélyen kell a zsebükbe nyúlni és akár éveket is várniuk kell, ha a legjobb tenéyszetekből akarják megvásárolni őket.
Az allergiásoknak sem kell lemondaniuk a kutyatartásról! Mutatjuk, mely fajtáknak nem hullik a szőre.
Kedves Gazdi! Mivel szerteágazó okai lehetnek a problémának javaslom, hogy mutassa meg egy állatorvos kollégának. Első körben ki kellene zárni a külső parazitás megbetegedéseket (bolha, rüh), ha az, akkor erre számos spray (pl. Frontline) és spot on készítmény létezik (pl. Stronghold, Frontline, Advocate). Egyébként bőrkaparékot is jó lenne nézni, és ezzel párhuzamosan talán szisztémás kezelésre is szükség lehet, ha allergiás eredetű... Egyszóval vigye feltétlen állatorvoshoz a kutyust! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Azzal kezdem, hogy ha "magától is megindul a folyás", az a természetes. A "bűzmirigy" váladéka normális esetben spontán (pl. széklet ürítéskor), esetenként akaratlagosan ürül. Utóbbira példa, hogy ha az állat megijed, mirigy váladékot bocsát (esetenként spriccel!) ki. Manapság ugyan már egyre kevesebb kutyánál működik ez a mechanizmus. A probléma akkor van, ha valamilyen oknál fogva a váladék ürülése akadályozott. Ez rendszerint gyulladásos folyamat eredménye, melynek során a mirigy kivezető csöve elzáródik, és a mirigy váladék felhalmozódását okozza. A felhalmozódott váladék baktériumos folyamat eredményeként gyakran elgennyesedik. Ilyenkor kell beavatkozni. A "bűzmirigy" megbetegedésére utal, ha az állat gyakran szánkázik, végbél környékét ismételten és gyakran nyalogatja, viszketés, a hátulsó testfél rágcsálása (néha sebesre) alakul ki. A "bűzmirigy" megbetegedését általában antibiotikumos kezeléssel orvosoljuk. Súlyos esetben szóba jöhet a mirigyzacskó átmosása, öblítése, gyógyszerrel feltöltése is.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A lesoványodás, fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.
Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis. A szteroid kezelés nem éppen a legadekváltabb eljárás, jobb lenne inkább tudni miről van szó. Ott a kerületükben is van olyan rendelő, ahol a daganatokkal mélyrehatóan foglalkoznak (Budafoki Állatgyógyászati Centrum), javaslom, oda vigyék el a kutyájukat.
Kedves Kérdező! Látatlanban egy állatorvos sem merne biztos diagnózist felállítani. Sokminden lehet a hányás kiváltó oka (gyomorproblémák, mandulagyulladás, stb.), de biztosat csak egy vizsgálat után lehetne mondani, esetleg egy RTG vizsgálat is szóba jöhetne, nem-e valamilyen korábban megevett étel (vagy más) váltotta ki ezt belőle.