2376. Magyar vizsla-emlékérmét bocsát ki a jegybank
Emlékérmét bocsát ki Magyar vizsla megnevezéssel a Magyar Nemzeti Bank az Országos Vadásznap alkalmából, valamint új, a magyar pásztor- és vadászkutyafajtákat bemutató sorozatot indít.
Emlékérmét bocsát ki Magyar vizsla megnevezéssel a Magyar Nemzeti Bank az Országos Vadásznap alkalmából, valamint új, a magyar pásztor- és vadászkutyafajtákat bemutató sorozatot indít.
A szaporítók elleni harcnak szentelték a szervezők az idei, VII. Örökbefogadott Állatok Napját, ahol nemcsak hasznos tudnivalókkal, hanem élményekkel is gazdagodhatnak a résztvevők. A rendezvényre szeretettel várják az érdeklődőket szeptember 14-én, szombaton, 10.00 és 15.15 óra között a Népligetben, a Planetárium mögötti területen. Az Illatos úti ebtelepet támogató Doktorok az Állatokért Állategészségügyi Alapítvány (DOKTA) szervezésében, a Kőbányai Önkormányzat támogatásával megvalósuló, izgalmas bemutatókkal is kecsegtető rendezvény célja, hogy az örökbefogadás ösztönzésén kívül bővebb ismeretekkel lásson el a helyes állattartással kapcsolatban is.
Több tucat áldozata van Norvégiában egy rejtélyes betegségnek. Egyelőre nem tudni mi okozza a hányással, hasmenéssel járó halálos betegséget - számol be róla a CNN. A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége arra figyelmeztet, hogy senki ne utazzon kutyájával Norvégiába vagy a környező országokba.
Cikkünkben összegyűjtött macskafajták nem feltétlenül a legszebbek, vagy a legokosabbak, de mindenképp a legdrágábbak. Ezekért a macskákért tulajdonosaiknak jó mélyen kell a zsebükbe nyúlni és akár éveket is várniuk kell, ha a legjobb tenéyszetekből akarják megvásárolni őket.
Az allergiásoknak sem kell lemondaniuk a kutyatartásról! Mutatjuk, mely fajtáknak nem hullik a szőre.
Kedves Gazdi! A gombás elváltozások kezelése sok-sok türelmet igényel. A kezelés hetekig, hónapokig is eltarthat. A leírt kezelés korrekt, bár a Nizoral májkárosító hatása miatt meggondolandó a szájon keresztüli tablettás kezelési mód. Kétségtelen, hogy súlyos esetben ezt is meg kell próbálni. Emberre is átterjedhet, ezért ne várjon a kezelésével, forduljon vele állatorvoshoz. Hetente 2 alkalommal kell Nizoral samponnal nagyon alaposan megfürdetni a betegeket. Az első mosást lehet normál samponnal végezni, majd alaposan leöblíteni (tusolás). Ezt követően a Nizorallal az egész testfelületen habot kell képezni (nem habzik túl jól), és azt kb. 10 percig rajta kell hagyni. Praktikusan 10 percen keresztül kell dörzsölgetni a habot az állaton. Ezt követően alaposan le kell öblíteni (tusolás). A kezelést 3-4 héten keresztül következetesen végezni kell. Nyilvánvalóan fontos az is, hogy az állatok közvetlen környezete, eszközeik a szokottnál is gyakrabban tisztítva, fertőtlenítve legyenek.Létezik gombás bőrfertőzés elleni oltás: Gombás bőrfertőzés ellen kétszeri oltás javasolt, sőt később évenkénti ismétlő oltás is szükséges a védettség fenntartására. Az oltások a fertőző betegségek megelőzését szolgálják és jóval kevésbé költségesek - az állatot is kevésbé viselik meg - mint a betegségek kialakulása esetén azok gyógykezelése. Kérdezze erről állatorvosát.
Kedves Éva! Egy 10 kg-os kutya átlagos napi vízfelvétele 0,5-1 liter. Természetesen ezt sok tényező befolyásolja: életkor, hőmérséklet, háttérbetegségek. Amennyiben a felvett vízmennyiség valóban kevés, vér- és vizeletvizsgálatot érdemes kérnie állatorvosától. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Ez olyan speciális kérdés, amire én nem tudok jól válaszolni, és azt gondolom, ezeket a kérdéseket elsősorban a műtétet végző állatorvossal kellene beszélgetnie. Ugyancsak tőle kellene segítséget kérnie abban is, hogy milyen trükkökkel lehetne segíteni a kutyának a hiányzó pár centiméter pótlásában (neki talán van ilyen tapasztalata, főleg akkor, ha nem először csinált ilyen műtétet).
Sajnos, nemigen tudom beazonosítani a helyet, hogy hol is van pontosan ez a dudor, mert a "láb forgó része" meghatározás nem pontos, több helyre is érthető. Egyébként pedig azt javasolnám, keressenek meg ortopédiában járatos állatorvost, szakrendelést. Ilyen ma már sok helyen van az országban, itt tájékozódhatnak: www.kisallatortopedia.hu
A fokozott könnyezés, csipásodás többféle ok miatt is kialakulhat. A könnycsurgók a szőrt elszínezhetik, ettől az adott helyen a szőrzet vöröses, barnás színt kaphat. Ha az állatot megmutatják a kezelő állatorvosnak, ő el tudja dönteni, hogy a jelenség hátterében fertőzés, vagy a könnycsatorna elzáródása - esetleg idegen test a kötőhártyazsákban - van. A kezelés annak megfelelően történik, hogy mi okozza az elváltozást, illetve milyen másodlagos tünetek vannak. Ha a kiscicát is megmutatják az állatorvosnak, akkor az is kiderülhet, van-e a cicának olyan betegsége (pl. kötőhártya gyulladás), ami a kutya csipásodásához vezetett.