2381. Magyarországon nincs jele a Norvégiában megjelent betegségnek
A Nébih azt javasolja a gazdáknak, hogy kutyájuk egészségének megóvása érdekében, kerüljék a Norvégiában megrendezésre kerülő kutyakiállításokat.
A Nébih azt javasolja a gazdáknak, hogy kutyájuk egészségének megóvása érdekében, kerüljék a Norvégiában megrendezésre kerülő kutyakiállításokat.
A kuvasz egy igazi kincs, egy örökség, amelyet őseinktől kaptunk - jelentette ki Nagy István agrárminiszter szombaton Tápiószentmártonban, a Nemzetközi Kuvasz Tenyésztési Konferencián.
Bizony, az ember legjobb barátja, a kutya, nem kevés hányattatáson megy keresztül, mire eljut gazdájához, és még akkor sem biztos, hogy szép jövője lesz. De vissza a kezdetekhez.
Egy év két hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte és 27 millió forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte a Barcsi Járásbíróság azt a nőt, aki több mint száz tacskót tartott Barcson borzalmas körülmények között. Több állatvédő szervezet fogott össze egy évvel ezelőtt, hogy a rémült, beteg, legyengült, alultáplált kutyáknak egy második lehetőséget adjon. A tacskók azóta "bűnjel"-nek számítanak, most végre hivatalosan is örökbefogadhatóvá váltak.
A tavaszi rekordszámú versenyzőt megmozgató Base futam után október 12-én Egerbe érkezik a Hard Dog Race, a kutyás akadályfutó verseny, mely 2016-os indulása óta töretlen népszerűségnek örvend, átlépve az országhatárt ma már Csehországban, Németországban és Lengyelországban is rendeznek HDR futamokat az aktív gazdik és kutyák legnagyobb örömére.
Igen, a kutyák egy stabil falkarangsort igényelnek és egyértelmű ellenszabályozását minden domináns megnyilvánulásnak. (pl. túlzott személyvédelem, pihenőhelyért való harc, stb.)
Amennyiben a "combcsontja kiugrott a helyéről" a csípőízület ficamát jelenti, én is a műtét mellett teszem le a voksom. Jól sikerült műtét után a végtag funkciója teljesen helyreáll, az állat fájdalom nélkül, tökéletesen képes használni operált lábát. Ha a csípőficam nem kerül műtétre, akkor valószínűbb, hogy az állat hosszú ideig vagy akár örökre sánta marad.
Lényeges különbségek vannak a különböző országokban szokásos eljárások között, így innen, Magyarországról nehéz véleményezni azt, hogy ott az USA-ban mit és miért csinálnak.Ráadásul az a sejtésem van, hogy a vérvételből nem a szokásos férgességet vizsgálják, hiszen azt nem vérből, hanem bélsárből lehetne kimutatni, hanem az ún. szívférgesség megállapítására. Ez a betegség itt, Európában még nem annyira gyakori, de ott az USA-ban nagyon elterjedt, ezért nem felesleges a vizsgálat. Ha ugyanis kiderül, hogy fertőzött, azt mindenképpen kezelni kell. Ugyancsak a szívférgesség megelőzésére kell havonta adni a gyógyszert. Ennek semmi köze nincs az itthon szokásos féregtelenítő kezelésekhez, ami valóban elegendő egy évben 1-2 alkalommal.Ami pedig az oltásokat illeti: Az USA-ban már forgalomban vannak olyan vakcinák, amelyet több éves védettséget képesek biztosítani. Olyan helyeken azonban, ahol bizonyos betegségek gyakrabban fordulnak elő, indokolt lehet ennek ellenére évente beoltatni. Azt, hogy egy területen (településen) mi indokolt és mi nem, mindig az ott helyben dolgozó állatorvosoknak kell eldönteniük.Az oltások által okozott esetleges daganatos betegségekről mindig felröpennek hírek, de azért ezeket nem kell annyira komolyan venni. Néha, nagy ritkán, egy-egy kutyánál kialakulhat valami nem szokványos reakció, de ebből általánosítani butaság lenne.A bűzmirigy szokott magától ürülni, ez a normális. Kinyomni nem kell, csak ha magától nem ürül rendesen.
A két kutyafajta között a kezdő kutyatartót esetlegesen érintő nehézségek és problémák között nincs nagy eltérés.Azonban néhány megjegyzés:- a berni pásztor szőrzetének ápolása komplikáltabb (lehet !) mint a labradoré,- mind a kettő nagytestű kutya, amelyekkel ennek megfelelően kell tudni bánni, egy közepes vagy kistestű kutya esetében ez a kezdő kutyatartónak egyszerűbb,- a labrador retriever vadászkutya, így (lehetnek!) ennek megfelelő fajtaspecifikus tulajdonságai, amelyek esetleg problémát jelethetnek, ugyanez a berni pásztor esetében - a pásztorkutya vonatkozásban - is igaz lehet,- mind a két kutyafajta átlagon felüli mozgásigényű és sok foglalkozást igényel.
A könyvek között vannak nagyon jók, közepesek és nagyon rosszak is - ráadásul az ott leírtakat néha nem könnyű az "ahány kutya, annyi féle" elmélet szerint a gyakorlatban alkalmazni. Ezt még sok esetben az teszi bonyolulttá, hogy a gazdik hajlamosak a kutyanevelési tanácsokat a saját elképzelésük szerint interpretálni.Ennélfogva előfordul, hogy nem úgy működik a dolog, mint ahogyan azt a gazdi szeretné.A gazdik mentségére mondom, hogy a kutyák viselkedési repertoárja (a nevelési hibákból és a helytelen tartási körülményekből eredően) sok esetben olyan összetett és sokrétű, hogy a legjobb szándékkal sem tudja őket a tapasztalatokban nem bővelkedő gazdi egy-egy könyv sablonos tanácsaival rendbe tenni.Kutyája feltehetően túlzottan domináns Önnel szemben, uralja és terrorizálni próbálja Önt. Nem tartja alkalmasnak arra, hogy közeli és közvetlen testkontaktusba kerüljön vele - akkor, amikor Ön akarja.A pórázhúzás valószínűleg szintén erre vezethető vissza, esetleg a helytelen tanítási próbálkozások is közrejátszhatnak.A helyes viselkedésre való megtanítás részletezésére itt nincs lehetőség, hiszen Ön írta, hogy a könyv terjedelmű leírások sem segítettek, itt meg csak néhány mondatra van hely.Természetesen a kutya és az Ön oktatását is el tudom válalni, ha megkeres az elérhetőségeim valamelyikén.