2426. MEOESZ kutyakiállítások 2020-ban
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének Szövetsége támogatásával 2019 októberétől heti egy alkalommal ingyenes, fedettpályás agility edzés lehetőséget biztosítanak magyar kutyafajták részére. Részletek a cikkben.
Jazz a zsiráf egy dél-afrikai zsiráfmentő központ lakója. Azért került oda, mert édesanyját orvvadászok lőtték le. A zsiráf bébi a menhelyen egy kutyával barátkozott össze, és azóta is elválaszthatatlanok - számolt be róla a Daily Mail.
Összehasonlítottuk mely kutyafajtákra kerestek legtöbben az elmúlt egy évben. A top 5-ben vannak kistestűek, és hatalmasok. Szerintetek melyik a legcukibb?
ben a szürke, hűvös időben nincs is jobb annál, mint bekuckózni a kanapéra egy puha takaróval és egy bögre forró csokival, ölbe venni a kedvencünket és megnézni egy jó kis állatos filmet. Nektek van olyan kedvenc filmetek, melyben állatok szerepelnek? Nekünk van néhány, most ezeket gyűjtöttük egy csokorba. A lista nem akarja sorrendbe állítani az alkotásokat, mindegyiket egyformán szeretjük.
A kérdésre csak egy vizsgálat után lehetne választ adni. A köhögés, duzzadt has, elhízás sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene/lehetne kezelni.
Kedves Gazdi, sajnos nem lesz egyszerű feladat, a pórázhoz való szoktatás akkor a legkönnyebb, ha kölyök korban már megtanulja, hogy az egyenlő a sétával. Persze most sem lehetetlen a küldetés. :) Nyakörv, póráz, szájkosár a helyes sorrend. Ha zavarja a nyakörv kell próbálni elterelni róla a figyelmét. Érdemes ezt játékkal, futással, kedvenc labdájával, törülközõjével tenni. Ha már megszokta a nyakörvét (legmegfelelõbb a bõr nyakörv), elkezdõdhet a második lépés a nevelésének történetében: a pórázra szoktatás. Pórázra szoktatási módszereik - Az elsõ alkalmakkor még rövidtávra vigyük az ebet, hisz ilyenkor még sokszor leülnek és nem hajlandóak tovább menni. Ilyen esetekben semmiképpen sem szabad húzni a kutyát, hanem magunkhoz kell õket hívni. Elõfordulhat az is, ha macska vagy egyéb olyan figyelemre okot adó dolog kerül szem elé, akkor bizony a kutyánk nem fog engedelmeskedni. De ilyenkor sem szabad ráncigálni, tartani kell addig, amíg újra ránk nem figyel. Milyen pórázt használjunk? - A pórázt mindig a kutya méretéhez kell választani. A kiskutyáknál érdemes két méteres bõr pórázt használni, mivel ez elég nagy szabadságot ad a kutyának, kiugrálhatja magát, ide-oda szimatolhat miközben a gazdájának nem kell utána szaladgálni. Milyen hívóhangot használjunk a kutyák magunkhoz hívásakor? - Amíg nem kezdjük el sétáltatni a kutyát, szoktassuk a hívónevéhez, amit a pórázra szoktatás során is alkalmazhatunk. Ha a hívónév után a gazdájához megy, meg kell jutalmazni, ez akár simogatás is lehet, így a névhez kellemes élményt társít és biztosan hallgatni fog ránk. De lehet egyéb hívóhangot is használni. Én a kölyökkutyák etetésénél (ekkor még ez a legnagyobb esemény számukra), mindig ugyanazt a csattogó hangot adom ki, amelyet késõbb pórázra szoktatásnál is használok. - Mennyi idõ a séta a „pórázra szoktatás" korai szakaszában? - A kezdetekben fél óra. A séta célja a mozgásigény kielégítése, de hetente egyszer érdemes elvinni futni is. Kerékpárral vagy a kutya mellett futva kellemesen kifáraszthatjuk kutyánkat.
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A májvédő diétás tápok házi koszttal nem helyettesíthetők. Ezek a tápok úgy vannak összeállítva, hogy a májra minél kisebb feladat háruljon az emésztés, és a detoxikáció során. Alacsony zsírtartalom, könnyen emészthető szénhidrátok és fehérjék. Speciális eljárásokkal készülnek a tápgyártó laboratóriumokban. Amennyiben a kizárólagos májdiéta anyagi okok miatt nem megoldható, májvédő táplálékkiegészítők alkalmazását tudnám javasolni.
Mutassa meg állatorvosának, mert a sebek lehetnek fertőzés, daganatos megbetegedés, stb. miatt is. HA a sebet magának okozz a macska (véresre vakarja a fülét), akkor akár lehet rühös is. Ez kíméletlen viszketést okoz, de kívülről sokszor nem látszik semmi nyoma, mert az atkák a hallójárat mélyén élnek. Az állatorvos egy speciális lámpával belenéz a fülbe. Ha megtekinti a hallójárat bejáratát, és feketés színű törmeléket lát benne, akkor a diagnózis biztos. Emberre veszélytelen, de feltétlen kezelést igénylő bántalomról van szó, mert az állat szenved tőle, és társait tovább fertőzi. Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh