2426. MEOESZ kutyakiállítások 2020-ban
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
Itt a hivatalos MEOE kutyakiállítás naptár 2020-ra.
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének Szövetsége támogatásával 2019 októberétől heti egy alkalommal ingyenes, fedettpályás agility edzés lehetőséget biztosítanak magyar kutyafajták részére. Részletek a cikkben.
Jazz a zsiráf egy dél-afrikai zsiráfmentő központ lakója. Azért került oda, mert édesanyját orvvadászok lőtték le. A zsiráf bébi a menhelyen egy kutyával barátkozott össze, és azóta is elválaszthatatlanok - számolt be róla a Daily Mail.
Összehasonlítottuk mely kutyafajtákra kerestek legtöbben az elmúlt egy évben. A top 5-ben vannak kistestűek, és hatalmasok. Szerintetek melyik a legcukibb?
ben a szürke, hűvös időben nincs is jobb annál, mint bekuckózni a kanapéra egy puha takaróval és egy bögre forró csokival, ölbe venni a kedvencünket és megnézni egy jó kis állatos filmet. Nektek van olyan kedvenc filmetek, melyben állatok szerepelnek? Nekünk van néhány, most ezeket gyűjtöttük egy csokorba. A lista nem akarja sorrendbe állítani az alkotásokat, mindegyiket egyformán szeretjük.
Látatlanban nem tudok véleményt mondani a "pöttyökről". Vigye vissza Állatorvosához a kutyát. Lehet, hogy érdemes lenne egy mikrobiológiai vizsgálatot csináltatni a szem váladékból, és az eremény alapján gyógykezelni.
Kedves Nóra! A csipásodás gyulladásos folyamatra utal,a szem nagyon érzékeny,tehát nehogy maradandó károsodása legyen,forduljon állatorvosához. dr.Puskás Gábor
Kedves Gazdi! A levele alapján a kutyusánál több epilepsziás roham zajlott már. A második spontán jelentkező roham után már be kell állítani minden beteget a roham típusának megfelelő antiepileptikumra. Sajnálatosan az étrendváltoztatástól nem szoktak meggyógyulni az epilepsziás betegek.Az elaltatás abszolút nem indokolt,meg kéne indítani az epileptológiai kivizsgálást és az antiepileptikuok kivizsgálását,mert enélkül esélye sincs a gyógyulásra. Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan keressen meg az alábbi e-mail címen: kissgabriella@vipmail.hu Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
Sejtésem szerint az állatorvos kollégák csak ránézés alapján mondtak véleményt a megnagyobbodott heréről. Ezt én egy megalapozott diagnózis, vagy vélemény felállításához kevésnek érzem, mert kívülről nem lehet belelátni a herébe. Ehhez kellene valami objektív vizsgálat, pl. ultrahangos vizsgálat. Ezzel pl. jól lehetne látni, ha folyadékkal telt üreg lenne benne, vagy pl. a környezeténél sűrűbb szövetrész. Az esetleges ivartalanítás viszont ettől teljesen függetlenül is ajánlható, ha van erre hajlandóságuk, akár teljesen normális herék esetén is javasolnám.
Sok olyan gyógyszer van, ami létezik injekciós formában is, és van belőle szájon át beadható forma is. De vannak olyanok, amelyek csak egyféle formában lézetnek. Miután az ön kutyájánál használt injekciós készítményt nevét nem írta meg, így azt ajánlom, ezt a kérdést a kezelőorvosnak tegye fel!