21. Szibériai husky, a gyors és elegáns munkakutya
A szibériai husky közepes termetű, gyors és elegáns mozgású, minden szélsőségtől mentes munkakutya. Idegenekkel szemben nem túl gyanakvó.
A szibériai husky közepes termetű, gyors és elegáns mozgású, minden szélsőségtől mentes munkakutya. Idegenekkel szemben nem túl gyanakvó.
A szamojéd elsőként vált ismertté mint szánhúzó kutya, már a XVIII. század végén. Eredeti gazdáik, a szamojédek - akikről nevüket is kapták - nomádok voltak.
A shiba-inu Japánból származik, az akita mellett talán a szigetország legelterjedtebb kutyafajtája. Mérete miatt könnyen kezelhető kutya, bár a japán fajták makacssága benne is megtalálható.
Eurázsiai kutya. Konrad Lorenz Nobel-díjas osztrák magatartáskutató szerint az eurázsiai kutya a legjobb tulajdonságokkal rendelkező kutyafajta, amit valaha is látott.
Nyugodt természetével, kevés ellenségével és sok barátjával a basset hound egy vérbeli arisztokrata kutya, aki nagyon komolyan veszi magát, ismeri saját értékeit.
Sajnos ebben a kérdésben így a távolból biztosan nem lehet segíteni, de még értelmes tánácsot adni sem. Tudni kellene ehhez sok mindent, leginkább azt, hogy valójában mik is ezek a csomók amik "kidurrantak"? És az se mindegy, hogy tud járni a kiskutya, mennyire tudja használni a hátsó lábait. Elképzelhető, hogy van valami fejlődési rendellenessége is, vagy a szülés közben sérült (nyomódott) meg a lába vagy a gerince. Nem tudom, hol van a közelükben kisállatos rendelő, de a helyi állatorvos kihívása helyett jobb lenne elvinni oda, és igen alaposan megnézetni. Aztán lehetne dönteni a sorsáról.
A kiskutyák szeme 10-12 nap után nyílik ki és háromhetes korukban már mozogni kezdenek az alomban.
Vizsgálat nélkül nem javasolnék semmilyen gyógyszert. Ha valóban csak egy hangszálagyulladás, akkor magától is elmúlhat, de mint embernél is fontos, hogy a megváltozott hang miatt orvoshoz forduljunk, úgy állatoknál is. az állatorvos a megfelelő gyulladáscsökkentőt fogja javasolni, ha más elváltozást nem talál.
Üdvözlöm! Mivel még a kezelő állatorvosa sem vizsgálta meg, így interneten nem fogunk tudni segíteni.
A féreghajtást általában negyedévente ajánlatos elvégezni. Nagyon fontos a féreghajtás, ugyanis többféle féreg is okozhat fertőzést a kutyának. A fertőzést okozó leggyakoribb féregfajokat a következőképpen csoportosíthatjuk:Fonálférgek : orsóféreg ( Toxocara canis ), ostorféreg ( Trichuris vulpis ), kampósféreg ( Ancylostoma caninum )Galandférgek: uborkamagképű galandféreg ( Dipylidium caninum ), egyéb galandféreg fajok ( Echinococcus, Taenia )A férgek súlyos betegséget okozhatnak a kutyánakA belső élősködők által okozott probléma súlyosságát több tényező befolyásolja. Így például a kutya kora, általános egészségi állapota, a fertőzöttség mértéke és a parazita faja is. Felnőtt állatokban csak ritkán találkozunk súlyos tünetekben megnyilvánuló fertőzöttséggel, és a megbetegedett állatok rendszerint más ok miatt legyengült immunrendszerrel rendelkeznek vagy súlyos tartási hibák állnak a háttérben.A féregfertőzöttség elsősorban a kölyökkutyák esetében jelenthet súlyos problémát. Az orsóférgesség szinte minden kölyökkutyában előfordul. Közepesen súlyos esetben a fertőzöttség növekedésben való visszamaradást, a has puffadtságát, fájdalmasságát okozza, nagy mennyiségű féreg jelenléte a bélrendszerben azonban akár bélelzáródást, a kiskutya nagyfokú gyengeségét, sőt akár idegrendszeri tüneteket is okozhat.