2506. Négyezren mehetnek naponta a Fővárosi Állatkertbe
Megemelték a napi látogatószám maximumát a Fővárosi Állat- és Növénykertben: egy napra már négyezer fő részére lehet jegyet váltani.
Megemelték a napi látogatószám maximumát a Fővárosi Állat- és Növénykertben: egy napra már négyezer fő részére lehet jegyet váltani.
Egy pár éppen kutyát sétáltatott Szentendrén, amikor a vaddisznó felbukkant. A kutya elkergette a hatalmas állatot, de súlyosan megsérült.
Közhelyszámba menő jó tanács, hogy kutyát kertes házban érdemes tartani. Való igaz, hogy a kutyusok sokkal jobban szeretik a kertet, mint például egy panellakást. Csakhogy a kert már egyáltalán nem biztos, hogy ennyire jóban van a kutyákkal.
Első fokon 10 hónap, két évre felfüggesztett börtönbüntetést kapott az a balotaszállási asszony, aki autója mögé kötötte a kutyáját tavaly nyáron. Ti mit szóltok az ítélethez?
A védőoltást és az élősködők elleni védekezést tartják a legfontosabb egészségügyi intézkedésnek a magyar kutyások, miközben az ivartalanítást azok is elhanyagolhatónak vélik, akik felelős gazdának vallják magukat. A szúnyogok, kullancsok, bolhák ellen a legtöbben csak tavasszal és nyáron védekeznek, és az ellenük használt készítmények hatóanyagaival sincsenek sokan tisztában. A közel háromezer fős, állategészségügyi kutatásból az is kiderült, hogy a lakásban tartott ebek gazdái a legfelelősebbek, ők töltenek a legtöbb aktív időt kutyájukkal, és gyakrabban járnak állatorvoshoz is.
Kedves Veronika, a szaruhártya sérülése mindig súlyos beszámítás alá esik, mert a mélyre terjedőek a szaruhártya perforációját okozhatják ez pedig a látás elvesztését erdményezi. Ez idejében adott szakszerű kezeléssel megelőzhető de utólag már nem gyógyítható.Éppen ezért azt ajánlom hogy ne kísérletezgessen hanem minél előbb keressen fel egy szakembert.
Kedves Gazdi! Lehet ez sok minden (pl. rüh, gomba stb.), ezért bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. Le kellene vinni az állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Gratula az állatorvosnak a diagnosztikáért !!! Az anya állatok mindeggyikében benne van az utódok védelmére irányuló természetes ösztön, ami vagy több, vagy kevesebb. A kutyával nem kell tennie semmit ! NE zavarják az anya kutyát a kölyök nevelés tevékenységében. NE akarják a kölyköket simogatni, NE macerálják az anya kutyát ! Igen, amikor a kölykök 8 hetes korukban elkerülnek az alomból a szuka kutya hormonháztartása vissza áll a normális üzemmódra !
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Nem lehet, csak injekció formájában. Üdv