2551. Menhelyről lopott kutyát egy 17 éves lány
Lopás miatt indult eljárás Nagykanizsán egy 17 éves lány ellen, aki a helyi állatmenhelyről ellopott egy kutyát.
Lopás miatt indult eljárás Nagykanizsán egy 17 éves lány ellen, aki a helyi állatmenhelyről ellopott egy kutyát.
2020. november 7-8-án Pátyon rendezték meg a 11. Medve-kupát, azaz a hazai kutyafogathajtó és bikejöring versenyt.
Joe Biden megválasztásával visszatérnek a házi kedvencek a Fehér Házban. Bemutatjuk Champ-t és Major-t, a két elnöki németjuhász kutyát.
A kutyás gazdik a ma éjféltől életbe lépő kijárási korlátozás ellenére, időkorlátozás nélkül mehetnek egészségügyi sétára este nyolc óra után is, a lakóhelyük 500 méteres körzetén belül.
Az egészséges fogak hozzájárulnak a jó közérzethez. A Dr. Márton Kinga, állatorvos által javasolt egyszerű lépések napi rutinba való beillesztésével nagy lépést tehet kutyája fogainak épségéért és az általános jó közérzetéért.
Kedves Olvasónk, egy alkalomtól talán még nem lesz probléma, reméljük, hogy jól megrágta és nem mohón falta be, de kerüljék a csirkecsontot. Figyeljék a hangulatát, étvágyát, székletét. Ha minden normális, akkor megúszta. A csontetetésről általánosságban:A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak. A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat! Olvass tovább! Az állatok emésztési problémáinak homeopátiás kezelése Németjuhász kutyámnak székrekedése van, mit tegyek?
Kedves Tulajdonos! A leírt tüneteknek számos háttéroka lehet. A felső - vagy alsó légutakat érintő fertőző (bakteriális, vírusos, gombás és parazitás bántalmak) és nem fertőző problémák szinte mind jelentkezhetnek ilyen formában, továbbá szívelégtelenség következtében kialakuló tüdőödéma, illetve légcső vagy hörgőösszenyomatás miatt is tapasztalhatunk hasonló tüneteket. Amennyiben a röntgenvizsgálatok nem mutattak ki eltérést, további diagnosztikai lépések felé kell fordulni. Sajnos folyamatosan növekszik a szívféreg-fertőzött betegek előfordulása hazánkban is. A szívférgesség tipikus tünete lehet a fáradékonyság, köhögés. Mindenképpen javasolnám a szívféreg-szűrés elvégzését, ez szinte bármelyik állatorvosi rendelőben elérhető, gyors eredményt hozó teszt, melyhez egyszeri vérvétel szükséges. A légcsőgyulladás, hörgőgyulladás, tüdőgyulladás, illetve ezek együttes előfordulásának kizárására, valamint az egyéb légúti kórképek diagnosztizálására (pl. gégebénulás, a légcső szűkülete) a légúti endoszkópiás vizsgálat szintén javasolt lehet. Ilyenkor mintavételezés is történhet a hörgőkből, alveolusokból, illetve a vizsgálatot végző állatorvos teljeskörű képet kap a felső és alsó légutak állapotáról. Gyakran előfordul, hogy röntgennel nem detektálható elváltozásokat endoszkópiás vizsgálattal sikerül diagnosztizálni. A köhögés éjszaka, illetve fekvő helyzetben jelentkezése gyakrabban fordul elő szívelégtelen betegeknél, így mindenképpen ajánlatos lenne egy szívultrahang-specialista által levezetett vizsgálat és konzultáció. Mihamarabbi gyógyulást kívánok, Dr. Császár Júlia Judit
Kedves Gazdi! Bár jól kiegészítik egymás hatását, de külön külön is alkalmazhatók. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Mindenképpen javaslom a kutya kardiológiai kivizsgálását, és egy vér labor vizsgálatot.
Gyakran elõforduló és rendkívül bosszantó, amikor a lakásban egyedül hagyott kutya megrágja a cipõket, papucsokat, sõt rosszabb esetben a bútorokat is (az éjjel is egyedülhagyásnak szamithat némely ebnek). Ennek a viselkedésnek többféle oka is lehet: pl. unatkozás, "bosszú" amiért egyedül hagytuk. A kutyák többsége nehezen viseli az egyedüllétet. Ilyenkor egyes kutyák - elõbb unalomból, késõbb már azért, mert egyedül hagyták - megcsócsálják mindazt, amit meg lehet. Éppen ezért igyekezzünk megelõzni a bajt és tüntessünk el szem elõl mindent, amit az eb megrághat vagy lenyelhet. hagyjunk elől olyanokat, amivel játszhat addig amíg mi alszunk vagy kívül vagyunk. Összefoglalva: Legyen sok-sok olyan játéka, amit meg tud rágcsálni. Folyamatosan cserélgessük ezeket a tárgyakat, hogy mindig legyen előtte valami új és érdekes, a sérült darabokat pedig távolítsuk el! Ha olyan dolgot kezd el rágni, amit nem lenne szabad, határozott „Nem!”-mel jelezzük, azonnal vegyük el tőle és adjunk helyette egyet a saját játékai közül! Bizonyosodjunk meg arról, hogy amikor a kutyát magára hagyjuk, semmit sem ér el, amit nem lenne szabad megrágnia! Ha ez sem válik be, akkor érdemes kutyaiskolába vinni vagy szakértőt hivni, hogy "felmérje nálunk a terpet és egyedi kezelést ajánljon". Ő kiváló szakember: Stefan Simanwww.4tappancs.hu