2556. Vajon felismerik-e a kutyák a gazdájuk szándékait?
Az ELTE etológusai legújabb kutatásukban azt vizsgálták, hogy a kutyák külön tudják-e választani a saját és a gazdájuk szándékait.
Az ELTE etológusai legújabb kutatásukban azt vizsgálták, hogy a kutyák külön tudják-e választani a saját és a gazdájuk szándékait.
A népszerű vadászkutya fajták és az emberiség kapcsolata a régmúltban gyökerezik. A vadászat, mint létforma egykor hozzátartozott a mindennapokhoz. Sőt, tulajdonképpen egyet jelentett a hétköznapokkal. Az élelemért való megküzdés létkérdésnek számított, hiszen, ha nem volt mit enni, akkor ez az éhezők életébe kerülhetett.
Azt mondják, háromfajta ember létezik a világon. Az egyik csapat, akik a lakásban tartott háziállatot családtagként kezelik. Legyen szó kutyáról vagy cicáról, ők együtt filmeznek kedvencükkel a kanapén. A másik tábor hívei szerint az állatnak a kertben a helye. A harmadik halmazba pedig azokat sorolhatjuk, akik egyetlen ok miatt bizonytalankodnak. Félnek, hogy rendben tartott és tiszta otthonuk tele lenne állatszőrrel, lelkük mélyén viszont vágynak egy szőrős négylábúra. Ha utóbbiban magadra ismertél, akkor cikkünk neked (is) szól: három szuper tippet adunk, amelyek betartásával kisállattal is gyerekjáték otthonod tisztán tartása.
Rengeteg információt kell befogadnod, amikor először kerül az otthonodba egy kölyökkutya, ahhoz hogy megfelelően biztosítsd testi és lelki egészségét.
Fontos, hogy előre felkészülj új kölyökkutyád érkezésére. A megfelelő eledel kiválasztása nagy jelentőséggel bír, de ugyanakkor még sok más előkészület is szükséges, például helyet kell találni az etetéshez és itatáshoz, fekvőhelyet kialakítani, és beszerezni a játékokat.
Ki kell alakítani a megfelelő feltételes reflexet a kutyában.Ha a megfelelő helyen végzi el a dolgát akkor meg kell dícsérni,jutalmazni kell egy falattal vagy bármivel de ha rossz helyen végzi a dolgát akkor meg kell szidni. Előbb-utóbb rá fog jönni hogy mikor jár jobban. Itt olvashatsz még a szobatisztaságra nevelésről: Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Élőben kellene látnia állatorvosnak,mert lehet,hogy nem sérülés. Képről nehéz megítélni.
A részletek ismerete nélkül felelőtlenség lenne állást foglalnom az ügyben.A kezelő állatorvostól aki minden részlettel tisztában van minden kérdésére választ kaphat.
A leírás alapján valószínűleg giardiosis.Székletmintából egy egyszerű teszttel kimutatható és pozitív estben könnyen kezelhető.Ha nem akkor bakteriológiai vizsgálatot kell végeztetni. Tudj meg még többet a hasmenés okairól: A kutya és a hasmenés: mi okozza, hogy kezeljük?
Kedves Gazdi! Egy hónapos kutyát nem lett volna szabad elhozni a szaporitótól, mivel egy kutyának az Állatvédelmi törvény szerint 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Tehát az első gond, hogy a kiskutya korai szocializációs időszaka ki fog maradni, ami nagy eséllyel viselkedési problémákat fokg okozni a későbbiekben. Ezért majd ha megvan a minimálisan szükséges oltá, mindenképp kotyaoviba kell vinni ,hogy pótolni lehessen ami kimaradt. Másrészt azt gondolom, hogy a yorki idővel hozzá fog szokni a husykhoz, mivel nincs nagyon más választása. Ha a yorki támadna ,akkor le kell tiltani, a kiskutyát pedig meg kell fogni ,hogy lassabban akarja felvenni a kontaktust az idősebb kutyával. Igy pár nap alatt szépe nössze fognak szokni... Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Itt olvashatsz még a kölyökkutyák neveléséről: A kölyökkutyák képzését nem lehet elég korán elkezdeni!