2576. Házikoszt vagy macskatáp? Melyik a jobb?
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
Az az étel, ami nekem jó, az a cicámnak is? Ez távolról sem igaz, sőt, vannak ételek, amik kifejezetten árthatnak a kedvenceinknek!
A jakut lajka egy nagy munkabírású, ősi fajta, amelyet a mai Oroszország Jakut Köztársaság területének sarkvidéki régiójában élő őslakosok tenyésztettek ki.
Kedvenceink esetében az egészség fenntartásához nemcsak a kiváló táplálás fontos, hanem hogy a külvilágban leselkedő „láthatatlan” veszélyektől is megóvjuk házi kedvencünket. A bolhák és kullancsok rendkívül veszélyesek háziállatainkra nézve, hiszen számos betegséget hordoznak. Emellett kiemelten fontos a folyamatos védelem megléte a belső élősködők ellen is.
A mindennapos fogtisztítás mindenkinek ajánlott, ez a kutyák esetében sincs másként. A napi fogápolási rutin biztosítja az egészséges szájüreget és ezáltal hozzájárulhat, hogy kedvence hosszú és aktív életet éljen. A dr. Márton Kinga, állatorvos által javasolt egyszerű lépések napi rutinba való beillesztésével nagy lépést tehet kutyája fogainak épségéért és az általános jó közérzetéért.
A lóverseny európai hagyomány, mégis számos támadás érte az elmúlt évtizedekben, elsősorban az állatvédők részéről. De valóban ilyen szörnyű lenne a helyzet, mint ahogy a PETA és társai sugallják?
Kedves Gazdi! Állatorvosnak mutassa meg sürgősen a kutyát!
Hiába látta a cicát eddig 2 állatorvos, ha nem jutottak vele el odáig, hogy legyen biztos diagnózis. Pedig e nélkül nem lesz érdemben semmi változás, marad az egyik napról másikra való kicsit jobbá tétel. Azt, hogy kihez kellene fordulni, így nem könnyű megmondani, de mindenképpen olyan állatorvoshoz, aki jól ért a macskákhoz (kisállatokhoz), és van ezen a téren sok-sok tapasztalata. Az is tény, hogy ha mégis találnak valakit, akihez el lehetne vinni, ismét sok vizsgálat vár a cicára. És persze ez pénzbe (esetleg sok pénzbe) is fog kerülni. A szüleinek kell eldönteni, hogy mit akarnak, mit tudnak, ill. mit tehetnek meg. Nem írta, hogy hol laknak, így nehéz ajánlani helyeket, ahová lehetne fordulni. Általánosságban azt tudom írni, hogy Budapesten a SZIE ÁOTK klinikáján talán kiderülhetne, hogy mi a valós problémája a cicának.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek és állapot alapján sok jóval sajnos már nem tudom kecsegtetni! Talán, ha hamarabb - az egyetemi diagnózis felállítása után - kérte volna a segítségem, talán(!) még több esélyünk lett volna ... Az okát ennyi információ alapján, amit leírt, nem lehet tudni. Ahhoz egy nagyon alapos állapotfelmérés lenne szükséges, évekre visszamenőleg, hogy mi történt a kiskutyával az élete során. Ha az eddigi gyógyszerek sem segítettek rajta, és csak szenved, azt már nem biztos, hogy kellene hagyni. DE! Erről a kérdésről csak Önök hozhatják meg a döntést. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel nem láttam a sebet, ezért nem tudom megítélni, hogy szükséges-e, lehetséges-e újra összevarrni. Ha bizonytalan, akkor mutassa meg egy másik kollegának is...
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp jó lenne valahogy megoldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát, mert ezeknek a tüneteknek a hátterében akár komoly probléma is meghúzódhat. Próbáljon meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjen halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.