256. A beteg macska mesterséges etetése
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
Ha a macska beteg, gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem eszik, de legalábbis nem annyit, amennyit kellene. Az ilyen esetekben bizony fel kell készülni a cica mesterséges etetésére.
A japán csin (sok helyen: japán chin) cseppnyi teste és modorkodó külleme inkább emlékeztet egy macskára, mint egy vérmes, a gazdájáért mindenre képes blökire.
Vegye a macskát a karjába, tegye a fejét a könyökére, mintha egy kisbabát akarna cumiztatni. Gügyögjön biztatóan a macskának: ügyes cica, finom falatot kap! Ejtse a féregtelenítő tablettát a macska szájába. Vegye le a macskát az állólámpáról, keresse meg a tablettát a dívány alatt, és álljon ellen a kísértésnek, hogy új macskát szerezzen.
A hüllőtartás bizonyos tekintetben kényelmesebb, mint pl. egy kutya nevelése: nem kell sétáltatni, nem hullik a szőre, nem piszkít a lakásba. De legalább ennyire macerás is tud lenni. Lássuk, milyen kérdéseket kell megfontolnunk vásárlás előtt!
Van egy kandúrunk, akit nagyon szeretünk, de mivel egész nap távol vagyunk, többnyire magányos és unatkozik. Felmerül bennünk a gondolat: miért ne vennénk mellé egy társat? Ez a döntés nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, de egy kis tervezéssel és szervezéssel ez is megoldható, és végül mindenki boldog lesz.
A leírásból sok minden kiderül, de vannak azért még tisztázatlan kérdések. 2 éves macskánál sok minden szóba jöhet már a háttérben. A legnagyobb baj szerintem jelenleg az, hogy még mindig nincs pontos diagnózis, és valójában nem tudni, hogy mi is a baja a cicájának. A megoldás csak az lehet, hogy el kell vinni egy olyan rendelőbe, ahol teljesen ki tudják vizsgálni (vérvétel laborra, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, stb...) Eközben persze közben folyamatosan kezelni is kell mindaddig tünetileg, amíg nem lesz oktani diagnózis. Azt, hogy meg fog-e gyógyulni, nem lehet megmondani.
Kedves Adrienn! Azt, hogy esetleg mi történt vele, csak ő tudná megmondani... Én traumás (ütés, húzdás, zúzódás) eredetűnek gondolom a problémát. Embereknek adható fájdalomcsillapítót ne adjon neki, viszont ha nem javulna vagy rosszabbodna állapota, feltétlen vigye állatorvoshoz!
Ha hányós a cica, akkor egyrészt utazás előtt ne etesse túl, másrészt pedig érdemes kipróbálni nyugtatószereket. Itt készítményneveket nem említenék, de szerintem ebben bármelyik kollega tud segíteni. Az altatást nem javasolnám.
Kedves Gazdi! Sertéshúst nyersen soha ne adjon a cicának! Ennek oka az, hogy a sertéshúsban esetleg megtalálható Aujeszky-vírus gyógyíthatatlan idegrendszeri megbetegedést okozhat. A vírus megfelelő hőkezelés során elpusztul, ezért jelent jó megoldást a hús/belsőségek átfőzése vagy sütése. Sertés helyett válassza a baromfit vagy a marhát, de ezeket is csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett etesse nyersen a macskával! Az ezekből származó belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a cicának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell! A főtt hús jobban emészthetővé, és a cica számára könnyebben hasznosíthatóvá válik. Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyv
Kedves Gazdi! A műtét gyakorlatilag bármely életkorban elvégezhető, de kifejezetten ajánlott minél fiatalabb korban, még az ivarérést megelőző időszakban (5-8 hónapos kora között, de akár már 12 hetes kortól is).