256. Macskaszőr a kanapén? Hogyan távolítsd el?
A kutyaszőr és a macskakaparás még a legnagyobb állatbarátok életét is megkeseríti. Tippjeinkkel azonban megszabadulhatsz a kellemetlenségektől.
A kutyaszőr és a macskakaparás még a legnagyobb állatbarátok életét is megkeseríti. Tippjeinkkel azonban megszabadulhatsz a kellemetlenségektől.
„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és megértsük, hogy mit miért csinál.”
Az elmúlt években a viselkedésproblémás kutyák száma meghétszereződött, a házasságok fele pedig válással végződik. Hogy mi köze van a kettőnek egymáshoz? Olvass tovább és megtudod!
Együtt élni kutyánkkal sokféleképpen lehet. Kerülve sétákon a többi kutyát, rettegve hazaérkezésünk előtt, hogy mi vár ránk otthon stb., de lehet máshogyan is...
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Kedves Kérdező! A tömör tapintat,fájdalom nélkül mindenkép vizsgálatra szorul.Keresse fel állatorvosát ahol kivizsgálják az elváltozást. Dr.Puskás Gábor
Sajnos kevés az információ a megfelelő szintű tanácsadáshoz.Fontos lenne tudni hogy mit eszik a kutya házi kosztot vagy tápot,ha tápot akkor milyet?A hányás és hasmenés mennyi ideig tart,a táplálékot hányja-e ki vagy csak habos váladékot illetve hogy a hasmenés mennyire híg,milyen színű stb.2. A sántaság okának megállapítása fizikális vizsgálat nélkül lehetetlen.A röntgenfelvételek alapján csont vagy izületi elváltozás nincs tehát az izmokban vagy a talppárnákon kell keresni elváltozást.A milgamma egy b-vitamin komplex gyógyszer ezért talán nem annyira szükséges,Valamilyen kutyának való porcerősítőt javaslok inkább.
A leírás alapján ezek a "rohamok" semmiképpen nem tipikus epilepsziás rohamok. Igazából az is kérdés lehet, hegy ezek a tünetek valóban rohamok-e, nem pedig inkább valami tartósabb idegrendszeri probléma okozza azokat. Könnyen lehet, hogy más ok áll a tünetek hátterében. Én mindenképpen javasolnám gerinc röntgen elvégzését, de akár MRI vizsgálat is szóba jöhet. Véleményem szerint mindenképpen tovább kel vizsgálni a kutyust, és keresni kell a valós okot. Lehet, hogy ezt azonban másik állatorvosnál, ill. rendelőben kellene megtenni.
Javasolok egy laboratóriumi vérvizsgálatot annak felderítésére hogy a belső szervek megfelelően működnek-e illetve hogy nincs-e más betegség pl.cukorbetegség a rohamok hátterében.
Kedves Gazdi! Német juhász kutyáknál alapvetően gyakorinak számít első végtag sántaság esetében a könyök diszplázia és az un. vállízületi OCD. Ezek a betegségek jó minőségű RTG vizsgálatokkal, megfelelő beállítással megállapíthatóak vagy kizárhatóak. Egyre gyakoribb a biceps ín gyulladása is, ez akár fizikális vizsgálattal is megállapítható. Az állatorvosukkal egyetértek, ha ez többször előfordul, visszatérő probléma lesz, javasolnám szintén a továbblépést, RTG esetleg arthroscopos vizsgálat elvégzését. Porcerősítésre nagyon sok készítmény kapható jelenleg már a piacon, gyakorlat és tapasztalat alapján én az egyik legjobbnak a Nutradyl nevű gyógyszert tartom, napi 2x1 adagolással német juhász esetében. Ezenkívül sikeresen végzünk porcerősítést, regenerálást őssejtterápia és PRP terápia kezeléssel is. Baráti Üdvözlettel, Dr. Fux Attila Csípő diszplázia a kutyáknál