266. Karácsony: Ajándékba állatot?
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
Karácsonykor minden évben állat-stopot hirdetnek az állatvédők – sajnos mindhiába, hiszen évről-évre egyre többen vásárolnak ajándékba kutyát, macskát gyermekeiknek.
A kellemetlenségeken túl azért is érdemes leszoktatni kutyánkat az ugrálásról, mert ez egy olyan helyzet, ahol ő irányítja a cselekvést...
A friss hó játszani hív minket és ebünket is, azonban az önfeledt mókázás után gondoskodjunk arról, hogy a fagyos időjárás minél kevésbé viselje meg kutyánkat.
Ki mondta, hogy a kutyák nem tudnak énekelni? Még kórusban is összehangoltan éneklik a karácsonyi dalokat. Hallgasd csak!
Több millióan kíváncsiak 6 shiba inu kiskutya mindennapjaira, ahogy játszanak, esznek, cseperednek. Nézd meg őket Te is!
Kutyája és a hely kialakítása válogatja, … nincs egyetlen, minden helyzetre érvényes szabály. Mind a kettőnek vannak előnyei is és hátrányai is. - Ha az ágy mellett van, - kényelmesebben kezelhető az éjszaka folyamán, ha szükséges. - Ha nincs az ágy mellett, - nagyobb az esély arra, hogy hatékonyabban szokja meg a végleges helyet.
Őszinte leszek: nekem kicsit zavaros a leírt történet. A csípő-izületi diszpláziát precízen elkészített röntgenfelvétellel lehet megállapítani. Azt, hogy vajon mi okból ultrahangozták, én nem tudom megmondani. (Ezt a kezelő orvossal kellene alaposan megbeszélni.) A helyzet az, hogy szerintem jelenleg még a megállapított diagnózisban sem lehetnek biztosak, ez mindenképpen megerősítésre szorul. A megoldás csak az lehet, ha elviszik egy másik rendelőbe is, és ott is megnézetik. (Ez persze további költségekbe fog kerülni.) Javasolnám, hogy ortopéd specialistát keressenek meg. (A www.kisallatortopedia.hu oldalon találnak ilyen állatorvosokat ill. rendelőket.)
Kedves Gazdi! A laboreredmények elég jók. Valószínűleg tényleg agyi tünetei vannak. El kellene vinni egy epilepszia specialistához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Edit! Sajnos ezt csak részletes laborvizsgálattal lehetne tisztázni. Kellene még egy nyirokcsomó citológiai vizsgálat, esetleg csontvelő biopszia. Vissza kellene vinni a kutyust a kezelő orvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A KUTYA félelmének több oka is lehet: a) öröklődési, genetikai okok b) tapasztalati okok c) a gazdi helytelen viselkedésének következtében kialakult félelem. A tünet kezelése különböző lehet, és a tartási körülmények, valamint a kutya egyedi karakterének a függvénye. Ajánlom figyelmébe a „Félős és agresszív kutyák” e-learning ismeretterjesztő tanfolyamot >>> http://www.4tappancs.net