2706. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Legfeljebb három napig lehet magára hagyni egy háziállatot, a macskákat kötelező ivartalaníttatni és chippel ellátni, a kityatulajdonosoknak felelősségbiztosítást kell kötniük - egyebek mellett ezek szerepelnek az új állatjóléti törvényben, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a spanyol parlament Madridban.
Aligátor "kopogtatott" be egy floridai férfi házába, akit az ajtónyitást követően meg is harapott - írta vasárnap a The Guardian című brit napilap.
A közösségi oldalak telis-tele vannak szívmelengető videókkal arról, ahogyan a háziállatok védelmezően és barátságosan bújnak a gazdi terhespocakjához, vagy éppen arról, hogy milyen jól kijönnek a kisbabák a családkutyájával, macskájával. Ezeket elnézve a gyermekvállalást tervező gazdik már biztosan elképzelték, hogy náluk hogyan fog zajlani a várandósság időszaka a kedvenc négylábú mellett.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
Sajnos én így nem tudok okosakat mondani, a kérdéseket a kezelő állatorvosnak kell feltenni, hiszen ő ismeri a beteget, ő tudja, mi alapján állapította meg a diagnózist, ő tudja, hogy milyen vizsgálati leletre alapozott. Ha valóban parvovírusos volt a kutya, akkor ha már rendeződött a bélsara, illene már ennie is valamennyit. És nem szabadna már hánynia. Tehát, valami nem stimmel ebben a történetben. De azt, hogy mi nem stimmel, innen a távolból nem lehet megmondani.
Kedves Viola! Kérdése kapcsán a vérszegénységtől a szívbelhártya-gyulladáson át a légcsőszűkületig annyi mindenről lehetne írni, hogy az meghaladja e hasábok kereteit. Amennyiben az említett tünetekkel nem jár fáradékonyság, köhögés, levertség, ájulás, vagy más kóros tünet, akkor egyedi sajátosságról lehet szó. Ebben az esetben is lehetséges azonban, hogy valamely már meglévő betegség tüneteit a szervezet még többé-kevésbé kompenzálni tudja. A szóba kerülő betegségek jelentős része csak műszeres vizsgálatokkal zárhatók ki. Szükséges lesz vérvétel a vérszegénység és a vérképző szervek vizsgálatára; röntgen-vizsgálat a tüdő és mellkas vizsgálatára; EKG és szívultrahang a kardiológiai betegségek kizárására; sőt ndoszkópos vizsgálatra is sor kerülhet a légcső vizsgálata érdekében. Mint látja a kutya egyedi vizsgálata nélkül érdemi válasz a kérdésére nem adható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Nem valószínű, hogy allergia. Ha váladék jön az orrából, az feltétlen vizsgálatot igényel és gyógykezelést. Valamilyen baktériumos (esetleg gombás) fertőzés okozhat ilyet, vagy az orrüregbe került idegen test (nyáron pl. toklász) .
Nem írta a kutya nemét. Szuka kutyák esetében az ivaréretté válást, illetve a tüzelést követően jelentkező un. 'álvemhesség' is járhat hasonló tünetekkel. De lehet valamilyen ivaréretséggel összefüggő szervi ok is, erre csak alapos állatorvosi vizsgálat adhat választ.
Részben az idős kor is kivált hasonló viselkedési változást, de más részben az is amit Ön helyesen gondol, hogy a kutya a kutyához korábban közel álló embertársa elvesztése egy bizonyos fokú érdektelenséget, depressziót váltott ki a kutyánál.