2741. Gödörbe rántottak egy vakvezető kutyást
Prepszl Tamás és kutyája egy kéretlen és szabálytalan „segítségadási” kísérlet és az útépítők gondatlansága miatt került veszélyes helyzetbe.
Prepszl Tamás és kutyája egy kéretlen és szabálytalan „segítségadási” kísérlet és az útépítők gondatlansága miatt került veszélyes helyzetbe.
Állatkínzás miatt a Szolnoki Törvényszék - felfüggesztett szabadságvesztés helyett - másodfokon 1 év 7 hónap végrehajtandó fogházbüntetésre ítélte azt a karcagi tenyésztőt, aki 70 kiskutya hangszálát vágatta ki, hogy az állatok ne vagy csak halkan ugassanak.
Mikor a kellemes társaságról van szó, sokan azonnal egy kisállathoz fordulnánk – legyen az egy doromboló cica, egy játékos kutya vagy egy bájos hörcsög. Azonban az allergiával élők számára a háziállat választása nem ilyen egyszerű. Sokan azt gondolják, hogy az allergiásoknak fel kell adniuk az álmukat egy háziállatról, de a valóság sokkal bonyolultabb. Ebben a cikkben azokra a fajtákra és állatokra fókuszálunk, amelyek ideálisabbak lehetnek az allergiások számára, valamint néhány tippet és trükköt is megosztunk, hogyan minimalizálható az allergiás reakciók kockázata.
A magyar háztartások csaknem háromnegyedében tartanak háziállatot az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi, Elemző- és Módszertani Központjának a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet segítségével végzett szeptemberi felmérése szerint.
Megtiltotta a brit kormány az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását, miután az elmúlt években több halálos áldozata volt ilyen kutyák emberek elleni támadásainak.
A nyaldosásnak több funkciója van: • kifejezi az alárendeltséget, a megadást, a behódolást • a falkatárs iránti ragaszkodásnak (ezt hívják az emberek "szeretet"-nek) is a jele • a kölyök kutya korból megmaradt testbeszédjel amely a táplálék kérést mutatja • a kutyák a szagmintavétel megerősítésére a mintavételre a nyalást is használják Általános leszoktatásnak nem hiszem, hogy nagy értelme volna, de pl. amikor én nem akarom, hogy a kutyám ezt csinálja, akkor rászólok, hogy NEM és akkor nem csinálja tovább. Ezt én TUDATOS KUTYANEVELÉS MÓDSZER - nek nevezem.
Kedves Ági! Sajnos a kutyus már (tünetmentesen) fertőzött lehetett, amikor hazavitték. Ahogy a levelében olvasom, valóban sok mindent megtettek érte. Azt írja, hogy egy életre elment a kedve a kutyáktól. Őszintén remélem, hogy azóta már megváltozott ez a véleménye. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
A kölyköket fokozatosan kell szoktatni a kinti hőmérséklethez, kint alvás még ne legyen! Ha nem szűnik a vérzés, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
A hányás, nyálkás széklet, levertség sokféle betegség tünete lehet. A hányadék színe, amennyiben nem tartalmaz alakos elemeket (pl. takarmányt), vagy vért, rendszerint sárgás színű. Ez a szín a gyomorsav (sósavas pepszin) normális színe. A zöldes árnyalat gyakran az emésztési rendellenességben szenvedő kutya (macska) "legeléséből" (fű, gyomok rágcsálása) adódik. Gyakran említik, hogy a hányadék habos. Nos, ez sem valami különleges jel, csupán arról van szó, hogy az öklendezés során a váladék felhabosodik. Hasnyálmirigy gyulladás esetén is lehetnek ilyen tünetek, de ez a betegség - szerencsére - viszonylag ritka. Egyéb emésztőszervi megbetegedésektől a legegyszerűbben vérvizsgálattal lehet elkülöníteni. Míg az emésztőszervi megbetegedések (mint pl. gyomor- bélgyulladás) viszonylag rövid idő alatt gyógyulhatnak, a hasnyálmirigy gyulladás hosszadalmas, "macerás" betegség, nemegyszer végzetes kimenetelű is lehet minden beavatkozás ellenére. Nemegyszer intenzív (kórházi) kezelést igényel, mert a "nulldiétás" állatot mesterségesen kell táplálni (infúziókkal). Gyakori eset, hogy azonosnak látszó tünetek mellett egyszer gyorsan, máskor lassabban, vagy egyáltalán nem gyógyul az állat. Ennek az az oka, hogy azonos tünetek hátterében is sokféle betegség lehet. Hogy miről is van szó, ennek kiderítése az állatorvos feladata. A pontos diagnózis felállítása gyakran nem egyszerű, és az ahhoz szükséges vizsgálatok manapság nem kis anyagi terhet rónak az állattartóra. Az ismétlődő hányás, hasmenés az állat kiszáradásához vezethet, ezért igen fontos a folyamatos, rendszeres állatorvosi vizsgálat és kezelés (gyakran szükség van - egyéb gyógyszerek mellett - infúziókra is). Ezért ha nem javul az állat állapota, újra meg újra vigyék vissza az állatorvoshoz.
Az ismétlődő hányás, öklendezés, étvágytalanság, elesettség a mérgezésen kívül egyéb betegségek tünete is lehet. Az emésztőszervi megbetegedéseken kívül vírusos betegségek esetében is jelentkezhet ilyen. Persze a legtöbb mérgezés is hányással, hasmenéssel kezdődik. Ezért csupán a hányás (mint tünet) alapján lehetetlenség megmondani, hogy mi van a háttérben. Elengedhetetlen egy alapos állatorvosi vizsgálat, és egy részletes körelőzmény annak érdekében, hogy közelebb kerülhessünk a valódi okhoz. Amennyiben ez nem elegendő, kiegészítő laboratóriumi vizsgálatokra is szükség lesz. A mérgezéses eseteknél általában az szokott lenni a probléma, hogy ha az állat elhullik, akkor a tetemet eltemetik, elszállíttatják, stb. anélkül, hogy boncolást, toxikológiai vizsgálatot végeznének. Pedig ha felmerül a mérgezés, adott esetben az "idegen kezűség" gyanúja, csak kórboncolás és a méreg kimutatása esetén van keresnivalója a károsultnak. Ugyanígy - kártérítési ügyekben - nagyon fontos, hogy az állattartó a tünetek észlelésekor mielőbb forduljon állatorvoshoz, mert vitás esetben komoly súllyal esik a latba, hogy a károsult mindent megtett-e a "kárenyhítés" érdekében. Ugyanis sokszor felmerül, hogy kellő időben történő kezelés esetén az állat megmenthető lett volna. Tehát mindenekelőtt (az állat érdekében is) azt javaslom, hogy sürgősen mutassák meg az állatot állatorvosnak, és ha netán elpusztul, a kórboncolás lehetőségét (szükségességét) is fontolják meg a további - ismétlődő - esetek elkerülése érdekében.