2751. Kiderült: a kutyák fejformája az alvásukra is hat
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Az ELTE Etológia Tanszékének munkatársai legújabb kutatásukban kimutatták, hogy a rövid fejű kutyák egészsége több ponton is károsul, ami az agyműködésükben is tetten érhető.
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Neked is összeszorul a gyomrod, ha meglátod, hogy a kutyusod hányt? Sokszor még a gyakorlott gazdik is megijednek ettől, de akadnak olyanok is, akik csak legyintenek a tünetre. Mi az igazság? Meddig normális, ha hány a kutya?
A kutya hallása rendkívül fejlett és érzékeny. Összegyűjtöttünk néhány érdekes tényt a kutyák hallásával kapcsolatban!
1./ Feltételezhető az operáció vagy az azzal együttjáró altatás maradandó utóhatása következtében mutatja a kutya tünetekett. 2./ elképzelhető, hogy jelenleg a látás érzékszervi rendszere nem működik megfelelően és ez zavarja, bizonytalanná teszi a kutyát, ez egy fajta stressz tüneteket vált ki (bélsár jelölés, síró hang, embertársak közelségének keresése, emésztési és anyagcsere zavarok, stb.) Sajnos a kutya ezen életszakaszában az immunrendszer és a regenerálódási képesség már nem működik intenzíven és hatékonyan. Ésszerűbb, ha tréninggel, engedelmességi macerákkal való elnyomására törekednek. Meg kell próbálni a kutya hátralévő életszakaszát számára elviselhetőbbé és kényelmesebbé tenni.
A gyomorcsavarodás egy nagyon komoly megítélés alá eső betegség, amikor pár óra alatt igen erőteljesen felborul a szervezet belső egyensúlya, és sok esetben hiába sikeres a műtét, a beteg mégis elmegy, mert a károsodások, amelyek érték az anyagcseréjét, nem jönnek helyre. Ezért van az, hogy a gyomorcsavarodásos betegnél nagyon fontos, minél előbb kerüljön orvos elé, és ha kell, műtétre. Szóval, semmi csodálkozni való nincs azon, hogy a sikeres műtét után csak nehezen (vagy egyáltalán nem) jött helyre a kutyája.
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!