2776. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
A tavaszi és nyári időszak minden évben eljön, ezért nem árt előre gondolkodni a kert karbantartását illetően. Ha szeretnéd, hogy a kert készen álljon a kikapcsolódásra, szórakozásra és a grillpartikra, ideje segítséget hívnod: ehhez a munkához precíz, megbízható eszközökre lesz szükséged. Szerencsére a Makita minőségi termékei a kertápolás és barkácsolás minden területére megoldást nyújtanak.
Tizennyolc éves korában elpusztult Kaboszu, az a siba inu fajtájú kutya, aki a népszerű doge-mémet és a hasonló nevű kriptovalutát is inspirálta - jelentette a Sky News hírportál pénteken.
Mire kell figyelni felelős gazdiként nyáron, amikor sétálni, túrázni indulunk a kutyánkkal, vagy egyszerűen együtt lazulunk a kertben? Mit vigyünk magunkkal egy kirándulásra, és hogyan készíthetjük fel a kedvencünket a melegebb hónapokra? Most mindent elmondunk, amit tudnod kell!
Kedves Gazdi! A vércukorszint megállapításának legpontosabb módszere a vérben mért cukorérték. A vizelet csak tájékoztató, nem mindig pontos. Egyébként vissza kellene vinni a kutyust a kezelőorvoshoz, aki mindnen bizonnyal vérvizsgálatot rendel el, amiből majd látszik, hogy mi okozta a görcsöket, hipoglikémia vagy egyéb ok, pl. epilepszia. Előfordulhat valóban ún. szteroid indukálta hiperglikémia, ami idővel rendeződhet, de ezt is a vérvizsgálat tisztázhatja. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
1. Lehet azért is, de szerintem mutassa meg egy állatorvosnak kollégának. 2. Nem hiszem, hogy köze van, de ahhoz, hogy célzott kezelést tudjunk adni a kutyusnak előtte meg kell vizsgálni...
Legalább fél évet várjon és olyan kutyust vigyen csak oda, amelyik az összes oltását megkapta már.
Kedves Gazdi! Ha még él a malacka, elsősorban azt javasolnám, hogy valahogy találja ki, hova és hogyan tudja elvinni állatorvoshoz. Ha a közelben nincs is egzotikus szakállatorvos, meg kellene nézni, hogy amit Ön lábtörésnek gondol, mennyire súlyos sérülés, és lehetnek a malackának belső sérülései is. Mivel a tengerimalacok zsákmányállatok, ha nagyon gubbaszt, mozgatáskor sír, nem használja a sérült végtagot, komoly sérülései lehetnek. Ha az orvos azt mondja, felgyógyulhat a malacka, érdemes lenne fájdalomcsillapítót feliratni (pl. Meloxidylt), ez vényköteles, és szükséges ideig adni, ha van törés. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Gazdi! Jó lenne EKG-t és szívultrahangot is csinálni, mert lehet hogy ott van a probléma gyökere. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc