276. Boldog szülinapot, cicamica!
Közeleg kedvencünk szülinapja, de még nem tudjuk, mivel lephetnénk meg? Vajon mi lehet a legjobb ajándék kutya, macska, görény számára? Összedugtuk a fejünket ajándék-ügyben.
Közeleg kedvencünk szülinapja, de még nem tudjuk, mivel lephetnénk meg? Vajon mi lehet a legjobb ajándék kutya, macska, görény számára? Összedugtuk a fejünket ajándék-ügyben.
A friss állatgazdik (a tulajdonos szó olyan erős hierarchiát sugall ebben az esetben) jó, ha még időben megtanulják, hogy a házirend mindkét félre vonatkozik. Mert hacsak nem plüssállatról beszélünk, napi ritmusunk nem csak nekünk van. Vagy ha csak a sajátunkkal foglalkozunk, hát könnyen megjárhatjuk...
Míg alszol, a macskád körülötted legyeskedik. Dagaszt, vadászik, s közben pár helyen otthagyja a mancsa nyomát. És amikor felébredsz, zümmögést hallasz a hasadban...
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Az öregkor a macskát sem kíméli. Az idős házimacska panaszai a következők voltak: étvágytalanság, beteg fogak, gyulladt íny és általános levertség. Videón a gyógykezelés!
Kedves Érdeklődő, Jó lenne tudni, hogy történt-e valami változás, új bútor, szőnyeg, új vendég a házban. Bármi ami megzavarhatta a cicát. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben (ivartalanított kandúroknál gyakran előfordul), ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni Ez a cikk is segíthet >>>
Valószínűleg mindegyik cica férges és bolhás, így mindet kezelni szükséges. Az orsóféreg kölyökmacskák a leggyakoribb bélférge, ami ráadásul az embert is megfertőzheti. A kiscicák az anyatejjel veszik fel a parazita lárváit, ami aztán vándorol a szervezetükben. A kifejlett férgek a macska vékonybelében laknak, ahol mikroszkopikus méretű petéket raknak a bélsárba, amelyek a külvilágra kerülve 2 hétig érnek, majd évekig fertőzőképesek maradhatnak. Ezért az első féreghajtást úgy kell ütemezni, hogy az lehetőleg megelőzze a cicákban az első kifejlett férgek megjelenését és a peteürítést. A macskák, szemben a kutyákkal, nem fertőződnek meg az anyaméhen belül, ezért az orsóférgek kifejlődése valamivel tovább, legalább 3 hétig tart az újszülöttekben. Ezért a cicákat 3 hetes életkorban ajánlott először féregteleníteni valamely a kifejlett fonalférgek ellen hatékony szerrel. Ezt követően 2-3 hetente kell újra kezelni őket legalább 3 hónapos korig, vagyis addig, amíg a lárvavándorlás tart a szervezetükben és ezért újabb fertőzés nélkül is kifejlett férgek jelenhetnek meg a vékonybelükben.Ha az anyamacskát nem kezelik bolha ellen, akkor előfordulhat, hogy a kicsinyeit azonnal megfertőzi. A bolhairtó szerek általában nem használhatóak a szoptató, vemhes anyákon és az újszülött kiscicákon. Az egyetlen javasolható termék a Frontline spray, amivel az anyamacskát és a kicsinyeit is be lehet fújni havonta. Fonalférgek ellen több hatékony és biztonságos készítmény is kapható, mi laz első kezelésekre leginkább a paszta formátumúakat ajánljuk (Állatpatikában tudja beszerezni). Később, 6 hetes életkortól használhatóak a tabletták, de még inkább azon spot-on (felcseppentendő) készítményeket ajánljuk, amelyek a bolhákat, a fülrühatkákat és a különböző fonalférgeket, köztük az órsóférget is elpusztítják. Ebben az életkorban tanácsos ugyanis megkezdeni a rendszeres, havonkénti bolha elleni kezeléseket. Olvass tovább! Ismerd fel a macskamérgezést!
A kutyák és macskák vadász mivoltukból fakadóan előnyben részesítik a meleg táplálékot. Ez abból következik, hogy a régi időkben a vadászat során még melegen elfogyasztották az áldozatukat. Ebből fakadóan a meleg vízzel vagy húslével felöntött tápnak sikere lehet még a finnyás kutyáknál is.Az ösztönös viselkedés természetesen az, hogy válogatás nélkül felfalja amit elé rakunk, így ha természetes közeget akarunk biztosítani számára akkor úgy kell tálalnuk a táplálékát mintha az a hőn áhított vad lenne melyért megküzdött. Ha így teszünk, akkor nem kell attól tartanunk, hogy ott hagyja a vacsoráját, és biztos, hogy a számára legmegfelelőbb összetételű táplálékhoz jut.
FIP-es macskánál nem szívunk le folyadékot a hasüregből. Vízhajtót kaphat, ez sok esetben látványosan segít is. Az állatorvosukkal kell ezt megbeszélni!
Kedves Hernádi Renáta! Nem hiszem, hogy a problémát meg fogják tudni oldani állatorvosi segítség nélkül. A nehézlégzés oka lehet tüdőgyulladás, daganat, vagy akár fertőző hashártyagyulladás száraz formája is... Feltétlen szükség lenne mellkasröntgenre és/vagy laborvizsgálatra, de legalább antibiotikumos / gyulladáscsökkentős kezelésre. Alapítvány nem tud segíteni? Állatorvos kollegánál esetleg részletfizetési lehetőség?