2796. Bőrrák a kutyáknál
A kutyák bőrrákja különböző formákban jelentkezhet, és többféle daganattípus is okozhatja. De miről ismerhetjük fel?
A kutyák bőrrákja különböző formákban jelentkezhet, és többféle daganattípus is okozhatja. De miről ismerhetjük fel?
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
A problémára a végleges megoldás valóban a műtét lenne. Érdeklődje meg, hogy más állatorvos mennyiért vállalja a műtétet...
Azért, mert a házikosztot kapja, ahhoz szokott hozzá, annak a szagösszetevői változatosabbak, izgalmasabbak, - de ami nem biztos, hogy egészségesebb. Próbálja meg, hogy a száraz táphoz mindig keverjen egy kis mennyiségű házikosztot, hagyja 10-15 percig álln, és utána adja oda a kutyának.
Ez a fajta meglehetősen érzékeny bőrű. A bőrbetegségek igen sokfélék lehetnek, ezért állatorvoshoz kellene vinni aki alapos vizsgálat során tudja meghatározni és kezelni a problémát.
Kedves Kata, olvasd el a következő cikkeket, aztán dönts! Mennyi ideig lehet a kutyát magára hagyni? Mielőtt örökbefogadnál egy kutyát Esetleg kérdezd meg a család többi tagját, hogy segítenek-e majd a kutyatartásban:) Sok sikert!
Kedves Juhász Úr! Gondolom, ha ilyen nagy értékű kutyáról van szó, van saját állatorvosa. Ő mit javasolt? Vajon mit gondol, ki tud jobb tanácsot adni, az aki fizikális jelenlét nélkül, elmondás alapján kezel, vagy aki ott van, látja, kezeli? Csupán anyagi megfontolás miatt fordul hozzánk? Üdv