2856. Miért Szeretik a Kutyák a Zörgő Játékokat?
A kutya fogmosása nélkülözhetetlen része az állat egészségmegőrzésének és jó közérzetének.
Tudtad, hogy a kutyáid is csiklandozhatóak lehetnek? Sok mindennel szeretnek a kutyáink, amit mi: pihenés, séták, finom falatok. Azonban a csiklandozás nem biztos, hogy első számú kedvenc tevékenységük.
A kutyák kiskoruktól kezdve természetesen képesek az emberekkel való kapcsolatfelvételre.
A leggyorsabb kutyák leveszik a levegőt az emberek közül. Az afrikai gepárd kétségtelenül a leggyorsabb szárazföldi állat, képes 0–100 km/h sebességre csupán három másodperc alatt (míg néhány autó sem éri el ezt!). Az afrikai vadkutya is közel áll a második helyhez, 72 km/h sebességgel.
Sajnos én így nem tudok okosakat mondani, a kérdéseket a kezelő állatorvosnak kell feltenni, hiszen ő ismeri a beteget, ő tudja, mi alapján állapította meg a diagnózist, ő tudja, hogy milyen vizsgálati leletre alapozott. Ha valóban parvovírusos volt a kutya, akkor ha már rendeződött a bélsara, illene már ennie is valamennyit. És nem szabadna már hánynia. Tehát, valami nem stimmel ebben a történetben. De azt, hogy mi nem stimmel, innen a távolból nem lehet megmondani.
Kedves Viola! Kérdése kapcsán a vérszegénységtől a szívbelhártya-gyulladáson át a légcsőszűkületig annyi mindenről lehetne írni, hogy az meghaladja e hasábok kereteit. Amennyiben az említett tünetekkel nem jár fáradékonyság, köhögés, levertség, ájulás, vagy más kóros tünet, akkor egyedi sajátosságról lehet szó. Ebben az esetben is lehetséges azonban, hogy valamely már meglévő betegség tüneteit a szervezet még többé-kevésbé kompenzálni tudja. A szóba kerülő betegségek jelentős része csak műszeres vizsgálatokkal zárhatók ki. Szükséges lesz vérvétel a vérszegénység és a vérképző szervek vizsgálatára; röntgen-vizsgálat a tüdő és mellkas vizsgálatára; EKG és szívultrahang a kardiológiai betegségek kizárására; sőt ndoszkópos vizsgálatra is sor kerülhet a légcső vizsgálata érdekében. Mint látja a kutya egyedi vizsgálata nélkül érdemi válasz a kérdésére nem adható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Nem valószínű, hogy allergia. Ha váladék jön az orrából, az feltétlen vizsgálatot igényel és gyógykezelést. Valamilyen baktériumos (esetleg gombás) fertőzés okozhat ilyet, vagy az orrüregbe került idegen test (nyáron pl. toklász) .
Nem írta a kutya nemét. Szuka kutyák esetében az ivaréretté válást, illetve a tüzelést követően jelentkező un. 'álvemhesség' is járhat hasonló tünetekkel. De lehet valamilyen ivaréretséggel összefüggő szervi ok is, erre csak alapos állatorvosi vizsgálat adhat választ.
Részben az idős kor is kivált hasonló viselkedési változást, de más részben az is amit Ön helyesen gondol, hogy a kutya a kutyához korábban közel álló embertársa elvesztése egy bizonyos fokú érdektelenséget, depressziót váltott ki a kutyánál.