2861. Hogyan gyakran kell fürdetni a kutyádat?
Tudod, hogy a kutyádnak rendszeres fürdésre van szüksége, de pontosan milyen gyakran? Íme, hogyan alakíthatod ki a megfelelő fürdetési rutint kedvenced számára.
Tudod, hogy a kutyádnak rendszeres fürdésre van szüksége, de pontosan milyen gyakran? Íme, hogyan alakíthatod ki a megfelelő fürdetési rutint kedvenced számára.
A kutyák hűségének titka a szeretet és a kölcsönös tisztelet.
Tudtad, hogy a háziállatok is másként élik meg a téli időszakot?
Átlagosan 12-14 órát alszik a felnőtt kutya naponta, de mikor érdemes odafigyelni?
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
A leírtak alapján az asztmát nem tartom valószínűnek,egy jó kis torokgyulladást annál inkább.A fuldoklás szerű levegővétel a torokváladék megszaporodása miatt alakulhat ki.Annyira nem súlyos betegség ami azonnali ellátást igényel,ha holnap látja az orvos akkor is meg fog gyógyulni.
Amit leírtak, az alapján azt lehet feltételezni, hogy a kutyájuk pár másodpercre olyan állapotba került, amikor gyakorlatilag összeomlott minen életfunkciója. Nagy szerencse, hogy magától újraindultak. A jelenség oka vélhetően a hirtelem terhelés volt, amit nem bírt ki a keringése és a légzése. Innentől kezdve azonban már semmi érdemlegeset nem lehet vizsgálatok nélkül mondnai, mert bármi csak találgatás lenne. A nagyon alapos kivizsgálása természetesen indokolt, addig pedig kíméljék őt.
A természetben a hím egyedek szinte életük végéig nemzőképesek.
Vérvizsgálat, ULTRAHANG, vízeletvizsgálat. Ezek kezdetnek. A többit a kezelő kolléga javasolja. Ivartalanítás.....
Kedves Zita! A leírása szerint a 6 éves kutyusa epilepsziás rohamon esett át, amelyet eszméletvesztéssel járó generalizált nagy rohamnak nevezünk. A rohamok utáni fázis, az órákig tartó céltalan bolyongás nagyon tipikus roham utáni tünetcsoport. Ebben a fázisban a betegnek erős félelmei vannak, a környezetével részlegesen megszakad a kapcsolata. Adott esetben feltehetően familiáris epilepsziával állunk szemben, hiszen a szuka testvéreinek is generalizált nagyrohamai vannak, csak az ő esetében a roham utáni tudatfeltisztulás rövidebb időt vesz igénybe. Feltehetően anyai ágról öröklődött az az agyi betegség, amely mindkét kutyusnál generálja a rohamokat. A szukának nem vitamin hiánya van, hanem valódi epilepszia betegsége, hasonlóan az Ön kutyusához. Mivel a második spontán roham után be kell állítani a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus kezelést, ennek hiányában egyik esetben sem lehet szó gyógyulásról. Az epilepszia betegség vagy gyógyítható, vagy karbantartható, vagy terápia rezisztens. Ez mindig az agyi alapbetegség függvénye. Az epilepszia gondozásba vétellel és kivizsgálással kapcsolatban a honlapomon látható telefonszámok valamelyikén elérhet (www.kutyaepilepszia.hu). Üdvözlettel: Kiss Gabriella