2861. Hogyan gyakran kell fürdetni a kutyádat?
Tudod, hogy a kutyádnak rendszeres fürdésre van szüksége, de pontosan milyen gyakran? Íme, hogyan alakíthatod ki a megfelelő fürdetési rutint kedvenced számára.
Tudod, hogy a kutyádnak rendszeres fürdésre van szüksége, de pontosan milyen gyakran? Íme, hogyan alakíthatod ki a megfelelő fürdetési rutint kedvenced számára.
A kutyák hűségének titka a szeretet és a kölcsönös tisztelet.
Tudtad, hogy a háziállatok is másként élik meg a téli időszakot?
Átlagosan 12-14 órát alszik a felnőtt kutya naponta, de mikor érdemes odafigyelni?
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
8 hetesen már meg kellene lennie a fogainak. Voltál vele állatorvosnál? 8 hetesen a 2. oltását kellene kapnia. Oltási könyve van? Állatorvos meg tudná mondani mennyi idős.A tejfogak többnyire 3-4 hetes korban jelennek meg, szopás közben már ekkor felsérthetik az anyakutya emlőit. Néhány élettani jelenség előzi meg a tejfog áttörését, például a fogíny puhább lesz, elvékonyodik, rajta kis dudor támad, a szövetek szétválnak, és előtör a tejfog. Először az apró, hegyes tejmetszőfogak jelennek meg. Legtöbb esetben szabálytalan sorrendben történik, bár némi egymásutániság mégiscsak megfigyelhető. A felső tejmetszők közül először a fogófog (I1), később a szegletfog (I3), majd a középfog (I2) hasad ki. Az állkapocsban a 21. napon a fogófog, a 25. napon a szegletfog hasad.A tejmetszőfogak karcsúak, egymástól távol ülnek. A 6. héttől kezdetét veszi előbb az alsó, majd a felső tejmetszőfogak kopása, s egymástól való távolodása. A 4. hónap vége felé befejeződik a kopás , kilazulva, ferdén állnak a fogmedreikben, és a fogváltás ekkor veszi kezdetét.
Több szem többet lát elvén máshol is megvizsgáltatnám a kutyát. Vizelet üledék vizsgálatot is érdemes lenne csináltatni és a péniszt alaposan átvizsgálni, nincs-e esetleg daganatos elváltozás rajta
Kedves Gazdi! A fülatka apró élősködő, mely szövetmaradványokon és testfolyadékokon él. Észlelése mikroszkóppal vagy otoszkóppal lehetséges. A rendszeres vakarózás, és a fekete színű (kávézacc jellegű) fülváladék is a fülatka jelenlétére utal. Ha nem kezeljük, az a dobhártya sérüléséhez, valamint idegi károsodáshoz vezethet, így javaslom vigye vissza a kutyust ellenőrzésre.
Azt, hogy biztosan eldönthessük reflux-e, el kellene vinni a kutyát állatorvoshoz. A pontos diagnózis után lehetne erre való kutyatápot javasolni. így csak azt tudjuk javasolni, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát. A refluxról: A hányáshoz hasonló jelenség a reflux, de ilyenkor az ürülő tartalom nem a gyomorból származik, hanem a nyelőcsőből, mivel a felvett eleség nem tud lejutni a gyomorba. Refluxnál szembetűnő jelenség, hogy az elfogyasztott víz, szilárd tartalom azonnal a lenyelés után visszajön a szájüregen és az orrnyílásokon keresztül. Reflux fiatal korban veleszúletett nyelőcsőtágulat, nyelőcső lefűződés (szív fejlődési rendelleneség) vagy beidegzési zavar esetén alakul ki. Idősebbb kórban a nyelőcsőben kialakuló térszűkítő folyamatok (daganat, tályog) vagy szintén beidegzési zavar áll a háttérben. Gyakran hányásnak tűnik az állattartók szemében a légutakból származó váladék ürülése. Ez szarmázhat a toroktájékról vagy az alsóbb légutakból (légcső, hörgők). Ez a váladék szinte mindig fehér, habbá verődött, nyúlós, nagyon ritkán friss piros vért (szívbetegség, daganat) tartalmazhat.
Sok oka lehet a korpának, főleg a befülledt bőr, de lehet atka, bolha, allergia vagy gomba. El kellene vinni a kutyust állatorvoshoz és bőrkaparékot venni, hogy megállapíthassák a pontos diagnózist, ami alapján lehet majd kezeleni.