2866. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
A kutyatulajdonosok körében gyakori jelenség, hogy az állat szeretetét azzal fejezi ki, hogy megnyalja gazdája arcát vagy akár a száját. Sokan ezt aranyos gesztusnak tartják, míg mások kifejezetten kerülik. De mennyire veszélyes ez az egészségünkre nézve?
A kutyák hűséges, szeretetteljes társak, akik érzékenyen reagálnak a környezetükre. Sajnos nem minden állat részesül megfelelő bánásmódban, és a bántalmazás komoly testi és lelki nyomokat hagyhat rajtuk. Az alábbi jelekből következtethetünk arra, hogy egy kutya bántalmazás áldozata lehet, és segítségre szorul.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
Szerintem mindkettőjüknek jobb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás ha kölcsönösen elfogadják a jelenlegi helyzetet. Amennyiben még is próbálkozni akar, az alábbi lehetőségei vannak: - csak meghatározott időben, a napi adagtól kevesebb mennyiségben kapjon ételt a macska - a napi adagból hiányzó táplálék mennyiséget ´jutalomfalat´ formában kapja meg, az elvárt viselkedési megnyilvánulások alkalmával - ne közeledjen a macskához, de jutalmazza ha a macska keresi az Ön közelségét - játsszon sokat a macskával - Bach-virág terápia
Az ivartalanítás az esetek többségében segít a szökéseken, de nem mindig, úgyhogy nincs rá semmilyen biztosíték, hogy megoldódik a probléma, de én csak javasolni tudom a műtétet. A szőrhullásnak számos oka lehet: vedlés, allergia, vitaminhiány stb., szerintem ez ügyben keressenek fel egy állatorvost. (A Háziállat Magazin megjegyzése:van olyan állatorvos, aki már serdülőkorban javasolja az ivartalanítást, mások szerint kb. akkoról javasolt, amikortól a kutya ivarérett, ez nagyjából akkorra tehető, amikortól a kan kutya már felemelt lábbal pisil.)
Ahogy embereknek, úgy a kutyáknak is többféle összetételű, gyártmányú, vény nélkül kapható kálcium-kiegészítőket hoztak forgalomba. Kutyának én az állatorvosi kálcium-tartalmú készítményeket javasolom.
A jelenség oka a két kutya közötti rangsor vita. Valószínűleg ´demokratikusan´ egyformának vannak kezelve. A kutyák ezzel szemben csak egy hierarchikus rendszerű falkában érzik jól magukat. Amelyben az egyik kutya előnyöket élvez a másikkal szemben: pld. ez esetben, - kire teszik a pórázt elsőnek, kit szólít a gazdi elsőnek, ki indul el elsőnek, ki ugrik be az autóba elsőnek, ki van a gazdihoz közelebb ?
Mutasd meg egy másik állatorvosnak, mert az eddigi kezelés valószínűleg eredménytelen volt vagy túl hamar lett abbahagyva. Így távolból, vizsgálat nélkül nem tudjuk sajnos megmondani, hogy mi a baja és milyen kezelést igényel.