2866. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
A kutyatulajdonosok körében gyakori jelenség, hogy az állat szeretetét azzal fejezi ki, hogy megnyalja gazdája arcát vagy akár a száját. Sokan ezt aranyos gesztusnak tartják, míg mások kifejezetten kerülik. De mennyire veszélyes ez az egészségünkre nézve?
A kutyák hűséges, szeretetteljes társak, akik érzékenyen reagálnak a környezetükre. Sajnos nem minden állat részesül megfelelő bánásmódban, és a bántalmazás komoly testi és lelki nyomokat hagyhat rajtuk. Az alábbi jelekből következtethetünk arra, hogy egy kutya bántalmazás áldozata lehet, és segítségre szorul.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
Igen, van ! -Elsősorban a kutya táplálék összetevőjét úgy kell megválasztani, hogy ne legyen hiánya semmi olyan anyagban aminek pótlását a macskaürülékből akarná beszerezni. -Minden tettenérés alkalmával valamilyen erős ingerrel meg kell zavarni -Leszoktató tréning a M-F-O-J (megszakítás-figyelemfelkeltés-orientáció-jutalom) módszerrel
Nem írta a kutya nemét, de feltehetően a 3 utcával odébb nagy a szexuális motiváció. Eredményes tréning hasonló esetekben csak az ivartalanítást követően lehetséges !
Ezen nem segít gyógyszer, mert feltehetően a tünet a kutya elkényeztetésével, a tartási körülményekkel, a hiányzó hierarchikus falka-sorrenddel és az ezekből eredő domináns viselkedéssel magyarázható. Következetes nevelés, a tartási körülmények megváltoztatása, rangsorbeállítás - eredményre vezet. Ezt természetesen, szükség esetén lehet támogatni különféle alternatív állatgyógyászati szerekkel. Tapasztalataim alapján egy 4 éves csivava biológiai és állatviselkedési szempontból nagyon kis eséllyel lehet igazán agresszív !!!
Kérdésére így sajnos nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Meg kell vizsgálni a kutyát is és a bélsarát is. Vér rengeteg ok miatt kerülhet a bélsárba, de az sem mindegy honnan, milyen állagúan, stb... Vigyék el állatorvoshoz!
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József