2866. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
A kutyatulajdonosok körében gyakori jelenség, hogy az állat szeretetét azzal fejezi ki, hogy megnyalja gazdája arcát vagy akár a száját. Sokan ezt aranyos gesztusnak tartják, míg mások kifejezetten kerülik. De mennyire veszélyes ez az egészségünkre nézve?
A kutyák hűséges, szeretetteljes társak, akik érzékenyen reagálnak a környezetükre. Sajnos nem minden állat részesül megfelelő bánásmódban, és a bántalmazás komoly testi és lelki nyomokat hagyhat rajtuk. Az alábbi jelekből következtethetünk arra, hogy egy kutya bántalmazás áldozata lehet, és segítségre szorul.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
1./ Személy szerint én nem emlékszem, hogy valahol a korai ivartalanítás és a testi fejlődés összefüggésében valamit írtam volna. 2./ Nincsennek semmilyen kockázatok. 3./ Pont az a cél, hogy az ivartalanított kutya a megváltozott hormonműködés következtében legalább a szexuális dominancia területén kevesebb konfliktus forrása lehessen! (Természetesen van külömbség, hogy mind a kettő, vagy csak az egyik kutya ivartalanított!) A kutya "személyisgére" az ivartalanítás sokkal kevésbé van hatással, mint amennyit a gazdik próbálnak belemagyarázni ! 4./ Az ivarérési időszakban erősebben mutatkoznak a rangsorpozíció érdekében történő viselkedési megnyilvánulások. 5./ A kutya agresszióra való hajlama és agresszív viselkedése elsősorban nem a tesztoszteron szintjétől függ. 6./ Milyen konfliktustól ? Kitől, mitől kell megvédenie egy kutyának magát ? 7./ Az Ön többi felvetése erősen emberi szexualitás oldaláról közelíti meg a kutyát. Az emlős élőlények közül eddig csak kettőnél bizonyított, hogy a szexualis aktus nem mindig kizárólag a szaporodás célját szolgálja: - az ember - a delfin Ivartalaníttassa a fiatalabb kutyát, az idősebbet hagyja meg falkavezérnek, irányítsa ennek megfelelően a rangsort és ne ideologizálja kutyái szexualitását. Ha kéri az info@4tappancs.hu címen, akkor elküldöm Önnek az ivartalanítással kapscsolatos korábban publikált írásomat.
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság általános tünet, számtalan ok válthatja ki pl. fájdalom, láz, belszervi betegség, mint máj, vese stb. Ezt otthon nem lehet kideríteni, javaslom vigye el az orvosához. Tistelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Jelen esetben nem kizárt, hogy egy súlyos, allergiás jellegű tünetegyüttesről van szó, de lehet a háttérben baktériumos fertőzés, vagy akár mérgezés is. Feltétlenül állatorvosi vizsgálatra, kezelésre szorul az állat! Nem véletlenül szoktam újra meg újra emlegetni, hogy állatokkal kapcsolatos megbetegedések esetén is ugyanúgy kell eljárni, mintha a gyerekünkről lenne szó (ugyanannyira kiszolgáltatottak az állatok is). Más megközelítésben (tessék végig gondolni): Hasonló esetben mit csinálnék, ha a gyerekemről lenne szó? Vajon internetes fórumokon keresném-e a megoldást?
A kutyák egyedülmaradási/szeparációs problémáinak megoldását (tapasztalataim alapján) csak több módszer együttes használatával lehet eredményesen elérni. A jelenség enyhítésére az alábbi lehetőségek vannak: fajtának megfelelő tartási körülmények szellemi és fizikai igények kielégítése tanítás, szoktatás terület leszűkítése interaktív kutyajáték étel eldugása Bach-virág terápia deszenzibilizáló tréning Minnél több lehetőséget sikeresen alkalmaznak egy kutyánál, annál nagyobb az eredmény. Ajánlom figyelmébe a "Félős és Agresszív kutyák" e-oktatási programunkat: www.4tappancs.net Az un. "ugatásgátló nyakörv" használatát és állategészségügyi és álatvédelmi okoknál fogva kategórikusan elutasítom.
Kedves Szentkuti úr! Válaszommal nem lesz jobb helyzetben, mert nem tudok konkrétumokat mondani. Leginkább azért, mert szinte semmit nem tudni a kutyája szembetegségéről,és magáról a kutyáról sem, csakúgy mint arról sem, hogy hol, merre laknak?. Ma már sok helyen dolgoznak szemészettel foglalkozó állatorvosok. A legrégebbi ilyen szakemberek itt vannak a Fővárosban, de azért akadnak vidéken is felkészült szemészek. És hát az sem mindegy, valóban szürkehályog van-e a kutya szemén, vagy esetleg valami más, van-e operálni való, vagy sem? Ezért azt tudom csak tanácsolni, próbáljon meg az interneten tájékozódni, megfelelő keresőszavak beírásával sok adathoz lehet hozzájutni.