2866. Tippek a kutya körméinek otthoni vágásához
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
A kutyatulajdonosok körében gyakori jelenség, hogy az állat szeretetét azzal fejezi ki, hogy megnyalja gazdája arcát vagy akár a száját. Sokan ezt aranyos gesztusnak tartják, míg mások kifejezetten kerülik. De mennyire veszélyes ez az egészségünkre nézve?
A kutyák hűséges, szeretetteljes társak, akik érzékenyen reagálnak a környezetükre. Sajnos nem minden állat részesül megfelelő bánásmódban, és a bántalmazás komoly testi és lelki nyomokat hagyhat rajtuk. Az alábbi jelekből következtethetünk arra, hogy egy kutya bántalmazás áldozata lehet, és segítségre szorul.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyájukat mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni, mégpedig azért, hogy kiderüljön, mi okozza a lábak ödémásodását. Ennek sokféle oka lehet, de erről csak vizsgálatok után lehet véleményt mondani.. Ma már 20-30 km körzetben mindenhol működik jól felszerelt állatorvosi rendelő az országban, úgyhogy inkább azt találják ki, hogyan tudják elvinni., Csak akad egy családtag, egy ismerős, vagy barát, aki segít ebben.
Üdvözlöm! Mihamarabbi állatorvosi vizsgálatot javaslok, mert a leírás alapján akár bélelzáródás is lehet a tünetek hátterében, ami műtéti ellátást igényelhet.
Egy 3 hónapos kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, leginkább egyes fertőző betegségeket kell kizárni. Mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni! Ne gondolkozzanak sokat, mielőbb vigyék el, mert akár az életébe is kerülhet a késedelem!
Vízeletvizsgálat, vérvizsgálat, esetleg rtg., ultrahang. Én elvinném állatorvoshoz. Üdv
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!