2886. Készítsd el te magad ezt az egyszerű kutyajátékot egy délután alatt
Egy könnyen elkészíthető, saját készítésű csipogós kutyajáték garantálja kedvenced örömét, akár tréninghez, akár ölelgetős társaságként is.
Egy könnyen elkészíthető, saját készítésű csipogós kutyajáték garantálja kedvenced örömét, akár tréninghez, akár ölelgetős társaságként is.
Utazásod alatt ne aggódj kedvenced miatt. Egy profi és szeretetteljes kutyafelügyeleti szolgáltatás gondoskodik arról, hogy a kutyád biztonságban, kényelmesen és jó társaságban töltse a napját.
Valentin-nap jó alkalom, hogy saját készítésű ajándékokkal lepd meg kedvencedet. Ezek az ötletek egyszerűek és kreatívak, így feldobják a napot.
Kutyád boldogsága és egészsége érdekében fontos, hogy olyan sétáltatót válassz, akihez bizalommal fordulhatsz. Ismerd meg a legfontosabb tudnivalókat, árakat és tippeket a biztonságos kutyasétáltatáshoz.
Suzy, a rákos kutya már 50 élményt élt meg a 70 pontból álló bucket listáján, amellyel boldog és tartalmas pillanatokat szeretne szerezni az életében.
Sajnos ez egy olyan probléma, aminek ritkán van jó és tartós megoldása. A legyek alapvetően a sebekből szivárgó váladékra jönnek (ezt már kilométerekről megérzik), de aztán már saját maguk is újabb sebeket ejtenek, ez viszont további legyeket vonz oda. Csodaszerek nincsenek! Állatpatikákban többféle szer kapható (pl. a Federol olaj), de azt, hogy az adott állatban melyik lesz hatékony, előre nem igen lehet megjósolni. Meg lehet próbálkozni a Kubatol spray-el is, ezt a legyek nagyon nem szeretik, de ez sem minden állatnál válik be. Fontos a környezetben is a legyek ritkítása (pl. hatásos légycsapdákkal, légyfogókkal), mert minél több legyet fog meg a csapda a kutyakörül, annál kevesebb tudja a fülét csípni. Ma már kaphatók olyan élősködők elleni cseppek is, amelyeknek elvileg riasztó hatása is van az állaton, esetleg ezt is ki lehet próbálni, bár sokat nem szabad várni (de egy próbát megér).
A kis kutyák gyakran vakaróznak, akkor is ha nincs különösebb bajuk. Zavarhatja az is, hogy nő a szőr a fülén. De jó lenne ha belenéznél a fülkagylóba. A havneseknek gyakran nő szőr a fülükbe, azt ki kell szedni belőle, mert benn tarthatja koszt (egyszerűen ki kell tépni belőle.). Ha nincs benne szőr akkor is néha érdemes lenne kitakarítani a fülét. Bolhától inkább kívül vakarná a fülét.
Az ilyen habzsolás utáni hányásnak legtöbbször maga a habzsolás az oka, és nem meglepő, hogy ilyen esetben a gyomorból visszakívánkozik a lenyelt táplálék, hiszen az nem volt rendesen megrágva, nyállal átitatva. Az így kihányt táplálékot az állat sok esetben újra elkezdi megenni (persze csak ha hagyják, és nem takarítják össze előle), de ekkor már komótosan, alaposan megrágva fogyasztja el. Ha csak erről lenne szó, ez nem betegség, kutyáknál és macskáknál elfogadható akár élettani jelenségként is. Más a helyzet akkor, ha a hányásnak nem a túl gyors evés az oka. Ebben az esetben sokféle lehetőség szóba jöhet (pl. idegen tárgy a gyomorban, ún. szőrbezoár, idült gyomorhurut, esetleg akár daganat, stb..), de ezek között csak az állat nagyon alapos vizsgálata után lehet eligazodni. Mindenképpen javaslom tehát, hogy ha van rá mód, mutassák meg a cicát állatorvosnak és kérjék a segítségét.
Nem igazán részletes leírása alapján szaruhártya gyulladásra, és ezzel járó szaruhártya homályra gondolok. Ha valóban az van, akkor még nem vakult, meg és hogy ez ne is következzen, be javaslom, hogy a lehető leghamarabb keressen fel egy állatorvos kollégát a szükséges gyógykezelés megkezdéséhez!
Azonnal vigye állatorvoshoz! Sürgős kezelést igényel, és sajnos így se biztos, hogy nem alakult ki súlyos veseelégtelenség...